Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny
Nowe!

INSTRUKTORZY JAZDY KONNEJ (2)

Opublikowane przez   /  18 maja 2018  /  artykul_glowny, Bez kategorii  /  Brak komentarzy

Karolina Tokarz: absolwentka technikum ekonomicznego i wydziału Zootechniki krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. Koni dosiada od najmłodszych lat, umie też powozić… maszynami rolniczymi. Była luzaczką w podwarszawskiej stajni sportowej, obecnie pracuje jako instruktor jeździectwa w Zagrodzie Edukacyjnej Zaczarowane Wzgórze.

Więcej →
Nowe!

KOŃSKIM GRZBIETEM RZĄDZI PIENIĄDZ (21)

Opublikowane przez   /  11 maja 2018  /  artykul_glowny, Bez kategorii  /  Brak komentarzy

JERZY RUBERSZ: Dla koni rekreacyjnych poniedziałki są zazwyczaj dniami wolnymi. Tak się przyjęło, tak jest w większości ośrodków jeździeckich. Ale od wtorku do niedzieli konie intensywnie pracują. Najgorsze są weekendy, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. W ośrodkach nastawionych na komercję chodzą pod siodłem nawet po sześć godzin. Wykorzystywane są zresztą ponad miarę nie tylko w rekreacji…

Więcej →
Nowe!

NIE ŻYJE ANDRZEJ ORŁOŚ

Opublikowane przez   /  4 maja 2018  /  artykul_glowny, Bez kategorii  /  Brak komentarzy

W nocy z 28 na 29 kwietnia 2018 zmarł ANDRZEJ ORŁOŚ. Wybitna postać polskiego jeździectwa. Trener i zawodnik. Złoty medalista Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu, skokach, WKKW. Mawiał: postępuj z koniem tak, jakbyś chciał, żeby postępowano z tobą!

Więcej →
Nowe!

KSIĘGA PRZYSŁÓW KOŃSKICH – POLECAMY!

Opublikowane przez   /  3 maja 2018  /  artykul_glowny, Biblioteka koniarza  /  Brak komentarzy

Już wkrótce będzie można kupić I tom książki Uli Kowalczuk „Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów”. Debiutująca w tej roli autorka i wieloletnia miłośniczka koni, zafascynowała się przysłowiami, porzekadłami i określeniami związanymi z końmi (nazwanych przez nią konizmami), istniejącymi w języku polskim, których – jak się okazuje – nie sposób zliczyć.

Więcej →
Nowe!

NAJLEPSZE ZDJĘCIE KWIETNIA

Opublikowane przez   /  1 maja 2018  /  artykul_glowny, Fotokonkurs  /  Brak komentarzy

Ufundowana przez Akademię Jeździecką nagroda książkowa za najlepsze zdjęcie kwietnia 2018, pojedzie do ANNY SZWERTHALTER. Gratulujemy i prosimy…

Więcej →