Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny
Nowe!

LATAJĄCA RĘKA, LATAJĄCA ŁYDKA (26)

Opublikowane przez   /  24 maja 2019  /  artykul_glowny, Bez kategorii  /  Brak komentarzy

Jeśli konie mają służyć człowiekowi pod siodłem, muszą być odpowiednio wyszkolone. Stwierdzenie tyleż oczywiste, co banalne, ale… Zwierzęta uczy się reagowania na określone bodźce. Owe bodźce wysyła jeździec. Niestety wysyła je także wtedy, gdy o jeździectwie nie ma pojęcia. – Wystarczy, że człowiek wsiądzie na konia, a już oddziałuje swoim ciałem na ciało wierzchowca, czyli […]

Więcej →
Nowe!

A KARETKA PEŁNA BYŁA PUCHU

Opublikowane przez   /  22 maja 2019  /  artykul_glowny, Bez kategorii  /  Brak komentarzy

W połowie maja w Bibliotece Publicznej w Tucholi odbył się wernisaż malarstwa Samanthy Glińskiej. To pierwsze spotkanie artystki z publicznością od czasu, gdy dwa lata temu uległa tragicznemu wypadkowi samochodowemu.

Więcej →
Nowe!

„EQUITAS EQUITATUM” W OLSZTYNIE DO 15 CZERWCA

Opublikowane przez   /  17 maja 2019  /  artykul_glowny, Bez kategorii  /  Brak komentarzy

Założona kilka miesięcy temu grupa artystyczna „EQUITAS EQUITATUM” rozpoczęła swoje tournée po kraju. Pierwsza wystawa „Malują, Rysują, Rzeźbią KONIE” wywędrowała z Warszawy do Olsztyna. Można ją teraz oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy ulicy Michała Oczapowskiego 12B.

Więcej →
Nowe!

PAULINA! KONIE, KONIE!

Opublikowane przez   /  10 maja 2019  /  artykul_glowny, Bez kategorii  /  Brak komentarzy

Paulina Kraszewska: technik weterynarii, instruktorka jeździectwa, wspólnie z ojcem hoduje małopolaki.

Uczy jedenastoletnie dziewczynki jeździć konno; przy okazji przypomina sobie, jak sama zaczynała. A zaczynała hipiczną edukację w zastępstwie swojej młodszej siostry, Ani…

Więcej →
Nowe!

ŹREBAKA DNI PIERWSZE

Opublikowane przez   /  3 maja 2019  /  artykul_glowny, Bez kategorii, Porady  /  Brak komentarzy

Wiosną następuje istny wysyp źrebaków. Lekarze weterynarii mają pełne ręce roboty i nieprzespane noce. Czy jesteśmy w stanie poradzić sobie sami z opieką nad klaczą i przychówkiem, zwłaszcza wtedy gdy nasza kobyła rodzi po raz pierwszy? O poradę poprosiliśmy stałą konsultantkę portalu hejnakon.pl KAROLINĘ TOMCZYK, specjalistkę chorób koni z lecznicy w Nieskórzu na Mazowszu.

Więcej →