Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KOBYLIŃSKI I MACIĄG – WIELCY TWÓRCY REGIONU

15.03.2014 w Domu Kultury w Łochowie (mazowieckie) o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Kobyliński i Maciąg – wielcy twórcy regionu”.

SZYMON KOBYLIŃSKI

15.03.2014 w Domu Kultury w Łochowie (mazowieckie) o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Kobyliński i Maciąg – wielcy twórcy regionu”. Na wystawie pokazane zostaną prace obu artystów. Będzie to szerokie rysunkowo-malarskie spectrum ich dokonań: ilustracja, malarstwo, projekty znaczków, mapy, plakaty, herby…

LUDWIK MACIĄG

Połączenie dwóch znamienitych nazwisk nie jest przypadkowe. Panowie poznali się w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obaj studiowali na tym samym wydziale – na Grafice i byli w grupie tych pierwszych powojennych roczników, z których
wyszedł szereg świetnych grafików i malarzy, m.in. Halina Chrostowska, Henryk Tomaszewski.
Szymon Kobyliński i Ludwik Maciąg mieli wiele wspólnego począwszy od poczucia humoru (tzw. pozytywne PH, jak mawiał Szymon), przez miłość do zwierząt i ogromne przywiązanie do tradycji, militariów. Patriotyzm w najlepszym tego słowa znaczeniu. Obaj mają wielki wkład w pamięć o naszej historii, kulturze, propagując wszelkie dotyczące tej problematyki tematy, od twórczości artystycznej, przez programy TV czy spotkania z dziećmi – w przypadku Kobylińskiego, czy rajdy konne szlakiem Oddziału AK „Zenona” – w przypadku Maciąga.
Drogi obu panów zbliżyła fascynacja mazowiecką wsią: nad Bugiem, w Gulczewie zamieszkał Ludwik Maciąg, nad Liwiec, do Gniazdowa przyjeżdżał na ciepłe pół roku Szymon Kobyliński.
Serdecznie zapraszam
kurator wystawy
Weronika KOBYLIŃSKA

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.