Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

VIVA!: KUBUŚ OCALONY

Z jednej z toruńskich stajni zniknął koń. Właścicielka unikała odpowiedzi na pytanie, co się z nim stało. Dociekliwym użytkownikom stajni udało się go odszukać. Miał iść na rzeź.

Foto: VIVA!

 

Z jednej z toruńskich stajni zniknął koń. Właścicielka unikała odpowiedzi na pytanie, co się z nim stało. Dociekliwym użytkownikom stajni udało się go odszukać. Miał iść na rzeź.

Zorganizowano ekspresową zbiórkę pieniędzy i w ostatnim momencie wykupiono przerażonego, kulawego, z wygolonymi nogami i porażonym, rozciętym  językiem. Tak trafił do fundacyjnej stajni.

Kuba przyjechał do nas z biegunką i wyraźną kulawizną. Przez pierwsze dni był bardzo smutny i apatyczny. Wizyta lekarza potwierdziła, że stary koń jest wyeksploatowany do granic możliwości. Zerwane ścięgno oraz stany zapalne w stawach sprawiają mu niewyobrażalny ból i wykluczają konia z jazdy.

Gdyby nie reakcja ludzi, którym nie jest obojętny los zwierzęcia – Kuba byłby dziś kawałkiem mięsa. Były właściciel zapewne kupi sobie nowego konia i za jakiś czas historia zatoczy koło…
Wielu ludziom wydaje się, że konie, które ciężko pracowały w szkółkach jeździeckich kończy swoje życie na zielonych łąkach, a właściciel dba o nie najlepiej, jak potrafi. Nic bardziej mylnego. Większość z tych koni po prostu znika. Często już po sezonie, bo przecież zwierzę trzeba wykorzystać i wyeksploatować do końca. Później konia zabiera handlarz, a właściciel
opowiada ckliwe historie, o tym jak bardzo starał się znaleźć wspaniały dom dla konia. Wkrótce przerażone zwierzę wyrusza w ostatnią drogę. I ma szczęście, jeśli trafia do rzeźni w Polsce. W innym wypadku jego podróż trwa 90 godzin – tyle czasu jedzie do Włoch. Konie kulawe, czy chore nie docierają na miejsce żywe – umierają w okropnych cierpieniach, przydeptywane przez swoich towarzyszy.
——————————–
Zachęcamy do przekazywania 1% na Fundację Viva! Abyśmy mogli pomagać!
Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – VIVA!
Organizacja Pożytku Publicznego – KRS 0000135274

    Print       Email

Jedna odpowiedź do “VIVA!: KUBUŚ OCALONY”

  1. Leszek.J.Bokun pisze:

    Pomóżmy tym koniom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.