Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

ZBIERAJ MAKULATURĘ DLA SIEBIE, DLA PRZYRODY, DLA KONI

W dniach 14-23 listopada przed hipermarketem Auchan, odbędzie się kolejna zbiórka makulatury…

Foto: GAJA

W dniach 14-23 listopada przed hipermarketem Auchan, odbędzie się kolejna zbiórka makulatury na rzecz ratowania koni. W piątek 14 listopada w hipermarkecie Auchan stanie stoisko informacyjne Klubu Gaja, na którym każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje dotyczące zarówno akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jak i programu Święto Drzewa. Dodatkowo w pasażu zainstalowana zostanie wystawa Pomóż ratować zwierzęta. Dzieci natomiast będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Makulaturę można wrzucać do kontenera, ustawionego przez firmę Eko-Wtór z Wilkowic, przed hipermarketem Auchan i w ten sposób przyłączyć się do akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Zbieranie makulatury to także realne działania na rzecz ochrony przyrody, które pozwalają oszczędzić drzewa, wodę oraz energię.

W Polsce przeznacza się na ubój ponad 50 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, którymi właściciele nie mogą się dłużej zajmować. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z agroturystyką.

W ciągu 11 lat akcji Klub Gaja uratował już 57 koni. W 2014 roku uratowane zostały Antałek, Kuba oraz Parkur, który pomaga w rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych w Szkole Specjalnej w Sosnowcu.

Podczas wiosennej zbiórki makulatury przed hipermarketem Auchan wspólnie uzbieraliśmy 12 ton makulatury. W ciągu 11 lat trwania akcji ponad 3100 ton!

Klub Gaja może ratować konie tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.