Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

PARAUJEŻDŻENIOWCY NA CAVALIADZIE W POZNANIU

Podczas poznańskiej Cavaliady odbył się Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu.

Halowy Mistrz Polski TOMASZ ZDAŃKOWSKI na Rimelu; foto: NATALIA KOZŁOWSKA (trenerka Tomka)

Podczas poznańskiej Cavaliady odbył się Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu. Startowało dziewięciu zawodników: trzech w kategorii Junior i sześciu w kategorii Senior.

Halowym Mistrzem Polski Seniorów został z wynikiem 126,991% Tomasz Zdańkowski na Rimelu, drugie miejsce zajęła Patrycja Gepner na Taffarelu (124,457%), brązowy medal otrzymał Bartosz Kabaciński na Aliansie (117,183%). Wśród Juniorów najlepszy z wynikiem 115,955% okazał się Maksymilian Bąk na koniu Nagan, drugie miejsce zajęła Aleksandra Twardowska na Pitagorasie (109,434%), na trzecim stopniu podium uplasował się Szymon Gajak na Jenie (108,044%).

W trakcie CAVALIADY mieliśmy również niespodzianki. Karolina Karwowska musiała zrezygnować z zaliczanego do HPP konkursu piątkowego z powodu spłoszenia się konia Emola. Jednakże pozostałe dwa konkursy wygrała z dużą przewagą procentową: rozgrzewkowy z wynikiem 68,560% oraz freestyle 68,750%. /kk/