Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

MIĘDZYNARODOWY KONKURS POWOŻENIA W KSIĄŻU

W dniach 18-19 lipca 2015 r. odbył się III Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless w Książu.

 

Foto: AGNIESZKA DĘBICKA

Foto: AGNIESZKA DĘBICKA

W dniach 18-19 lipca 2015 r. odbył się III Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless w Książu. W Konkursie udział wzięło 21 zawodników łącznie z gośćmi z zagranicy.

DSC_0986

Foto: AGNIESZKA DĘBICKA

Wystąpiły czterdzieści cztery konie w pięciu kategoriach zaprzęgów: jednokonne, dwukonne, trzykonny, czterokonne i pięciokonne. Rywalizacja przebiegała w oparciu o trzy testy. Pierwszego dnia miała miejsce prezentacja zaprzęgów, drugiego zaś odbywały się: próba terenowa oraz konkurs zręczności. W generalnej klasyfikacji na najwyższym stopniu podium uplasował się Roman Kusz. Został on również zwycięzcą w swojej kategorii czyli zaprzęgów parokonnych. Pozostali triumfatorzy to Tomasz Stelmach – zaprzęgi jednokonne, Wolf Eduard Niemann – zaprzęg trzykonny, Wiesław Sadowski – czwórka i Paweł Andrzejewski – zaprzęg pięciokonny. W skład komisji sędziowskiej wchodzili: Harmuth Huber i Bruno Kellinghusen z Niemiec, prof. Giuseppe Del Grande z Włoch oraz sędzia rezerwowy Andrzej Novák-Zempliński z Polski.

Foto: AGNIESZKA DĘBICKA

Foto: AGNIESZKA DĘBICKA

Pięknie prezentowały się tradycyjne powozy, uprzęże oraz stroje powożących i pasażerów. Wszystko działo się na terenie Zamku oraz Stada Ogierów Książ. Organizatorem Konkursu było Polskie Towarzystwo Powozowe.

Agnieszka Dębicka

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.