Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

SZUKAMY DOMU DLA DRUMLI

Drumla po wielu latach ciężkiej pracy miała trafić na rzeź. Klub Gaja uratował klacz, która z konia gospodarskiego stała się członkiem zespołu terapeutycznego w Szkole Specjalnej w Sosnowcu.

 

Drumla; foto Monika Suszek

Drumla; foto Monika Suszek

Drumla po wielu latach ciężkiej pracy miała trafić na rzeź. Klub Gaja uratował klacz, która z konia gospodarskiego stała się członkiem zespołu terapeutycznego w Szkole Specjalnej w Sosnowcu. Po latach pracy z dziećmi Drumla przeszła na emeryturę. Teraz szuka opiekuna i domu, który zapewni jej spokojną, końską starość.

Drumla i Lucek; foto: KLUB GAJA

Drumla i Lucek; foto: KLUB GAJA

Przez kilkanaście lat pracowała w polu, ciągnęła bryczkę, rodziła źrebaki. Gdy przestała być potrzebna, miała trafić na rzeź. W lutym 2012 roku Klub Gaja uratował klacz i przekazał do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Drumla pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w rehabilitacji. Była koniem do hipoterapii, stała się przyjacielem człowieka.

Teraz ma 18. lat. Z powodu urazów ścięgien w lewej, tylnej nodze Drumla nie może być użytkowana. Ta spokojna i odważna klacz szuka człowieka, który zapewni jej dom i zasłużoną końską emeryturę. Będzie ona doskonałą kompanką dla innego konia (najlepiej wałacha) i niezawodną „kosiarką” na łąkach.

Drumla_hipoterapia

Drumla w pracy; foto: KLUBA GAJA

O tym jak wiele zrobiła dla ludzi możecie przeczytać i zobaczyć na stronach:
www.swietodrzewa.pl >>>
www.klubgaja.pl >>>
portal Kanał 99 >>>
www.sosnowiec.naszemiasto.pl >>>
www.sosnowiec.wyborcza.pl >>>

Więcej informacji o adopcji klaczy pod nr telefonu 33 / 812-36-94 lub 661-621-405 oraz poprzez e-mail klubgaja@klubgaja.pl

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.