Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  TREC PTTK  >  Bieżący Artykuł

ZAWODY TREC PTTK NA „RANCHO PO ZOSI” W PELNIKU

27 i 28 maja 2017 roku na Rancho Po Zosi w Pelniku odbyły się dwugwiazdkowe zawody TREC PTTK oraz konkurs…

 

Foto: Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

Foto: Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

27 i 28 maja 2017 roku na Rancho Po Zosi w Pelniku odbyły się dwugwiazdkowe zawody TREC PTTK oraz konkurs sprawności jeździeckiej z elementami TREC. Nie wiadomo czy to sukces zeszłorocznej edycji zawodów, czy też nieodparty urok organizatorki Anny Kostki sprawiły, że i Natura dołożyła swoje trzy grosze. Mazurską krainę i zawodników obdarowała przepiękną słoneczną pogodą.

Foto: Maciej SZYMANIK

Desperados; foto: Maciej SZYMANIK

Na start pierwszej fazy POR reprezentantów wystawiły: Rancho „Zielony Koń”- gdzie pod dzielną amazonką wystąpił koński „mini mamut” Kelly; Stadnina Koni „Kurki”; Stajnia „Pajtuński Młyn”, której barwy reprezentował m.in. dzielny ” Księciunio” wolący używać częściej tylnych nóg; Stajnia „Popisowo” z piękną i zdolną różno oczną Ready to Fly. W kolejnych fazach dołączył Desperados, który swoim siadem mógłby zawstydzić nie jednego pieska.

Foto: Maciej SZYMANIK

Księciunio; foto: Maciej SZYMANIK

Doborowe towarzystwo wraz z innymi, równie pięknymi końmi i ich szoferami, dzielnie wystartowało do próby terenowej. Sześć punktów kontrolnych i trasa długości 22 kilometrów nie przeraziło zawodników, którzy precyzyjnie i w wyznaczonym czasie rozprawili się z konkurencją. Dokonali przy tym rzeczy zadziwiającej: zdobyli indywidualnie, taką samą liczbę punktów.

Tory MA i PTV zachwyciły jakością i rozplanowaniem. Wielką przyjemnością było sędziować wytrenowanych jeźdźców, płynnie pokonujących wymagające przeszkody. Przeszkoda regionalna, dojenie kozy (wiadra ze sztucznym wymieniem) przetrzebiła punktowe zdobycze rywalizujących.

Ledwie zakończyły się przejazdy par walczących w pełnych zawodach, a w bój ruszyły amazonki w konkurencji elementów TREC. Niezdeprymowane wynikami bardziej doświadczonych zawodników, pokazywały, co znaczy trening i wola walki.

Kamila DEJ; foto Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

Kamila DEJ; foto Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

Maskotką zawodów okazała się ośmioletnia Hela, wywołując swoim przejazdem aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Najkrótsze strzemiona jakie widziałem, nie przeszkadzały małej Helci precyzyjnie dosiadać konia i kierować nim zgodnie ze swoją wolą.

Foto: Adam FRONCZAK

Mostek; foto: Adam FRONCZAK

Pełne wyniki zawodów z trzech faz ogłoszono nadzwyczaj szybko, bo już w połowie przejazdów adeptów TREC-a. Było to możliwe dzięki profesjonalnym sędziom punktowym, którzy błyskawicznie dostarczyli przejrzyste i bezbłędnie wypełnione karty ocen. Wielkie dla nich podziękowania i gratulacje.

Foto: Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

Gratulacje; foto: Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

Wyniki zaskoczyły wysokim i wyrównanym poziomem. Wystarczy wspomnieć, że aż dziewięcioro zawodników przekroczyło granicę 300 pkt., a dwóch (pierwszy i drugi) zdobyło ich aż po 388!

Foto: Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

Kiedy Maciej NAFALSKI jeszcze przed zawodami pozował do tej fotografii z dwiema pięknymi amazonkami, nie przewidywał, że zajmie wysokie drugie miejsce; foto: Joanna STRAWIŃSKA-SENICIC

LAUREACI W KATEGORII SENIORÓW

1 miejsce : Gabriela Popis na Ready to Fly – 388 pkt.

2 miejsce: Maciej Nafalski na Euforii – 388 pkt.

3 miejsce: Agnieszka Holak na Divie – 345 pkt.

Foto: Maciej SZYMANIK

I czemu nas podglądasz? – pyta koń; foto: Maciej SZYMANIK

LAUREACI W KATEGORII JUNIORÓW

1 miejsce: Lena Senicic na Kaskadzie – 341 pkt.

2 miejsce: Weronika Bartoszewicz na Kolii – 330 pkt.

3 miejsce: Laura Puchała na Kontrze – 321 pkt.

Foto: Maciej Szymanik

Sztuczna koza pełna mleka; foto: Maciej Szymanik

Tak wysoka punktacja doskonale wróży. Może jest to zasługa wytrwałych treningów zawodników, a może doskonale przygotowanych zawodów. Myślę, że jedno i drugie. Aż się chce sędziować, startować i kibicować.

MACIEJ SZYMANIK

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.