Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Aktualności  >  Bieżący Artykuł

MISTRZOSTWA POLSKI W PARAUJEŻDŻENIU

W dniach 17-19.11.2017 r. w Ludowym Klubie Jeździeckim „Lewada” w Zakrzowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu.

W dniach 17-19.11.2017 r. w Ludowym Klubie Jeździeckim „Lewada” w Zakrzowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu. Złotą medalistką wśród seniorów została Monika Bartyś na koniu Caspar, wśród juniorów zaś najlepszy był Patryk Żukowski na Menagerze.
Do grona zawodników paraujeżdżenia wszedł przebojem Maciej Bigaj na Grojcu R, który w swoim debiucie zdobył srebrny medal wśród seniorów. Brąz wywalczyła doświadczona zawodniczka Magdalena Cycak i klacz Sybilla. W rywalizacji juniorów najlepszy był Patryk Żukowski na koniu Menager, drugie miejsce zdobyła Aleksandra Twardowska na Mohorcie. Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Wawrzyniak na Wanilii. Pojawiły się również nowe konie. Razem z debiutującym Maciejem Bigajem ogier Grojec R; pod juniorką Wiktorią Winiarek klacz Perła oraz wałach Elton pod Szymonem Gajakiem.
W najbliższym czasie na Cavaliadzie w Poznaniu odbędą się drugie ważne dla paraujeżdżenia zawody: Halowy Puchar Polski. Do zobaczenia.