Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

NA TEN NOWY ROK

Tradycyjnym zwyczajem portalu „Hej Na Koń”, zwróciliśmy się do kilku tegorocznych bohaterów naszych artykułów z prośbą o życzenia dla koniarzy od koniarzy na rok przyszły. Tym razem życzą nam artystki: MAGDA BRACISZEWSKA-KLIMEK, JOLANTA DĄDZIK-KALOPSIDIOTIS i EWA JAWORSKA:

2018 złota Tradycyjnym zwyczajem portalu „Hej Na Koń”, zwróciliśmy się do kilku tegorocznych bohaterów naszych artykułów z prośbą o życzenia dla koniarzy od koniarzy na rok przyszły. Tym razem życzą nam artystki:  MAGDA BRACISZEWSKA-KLIMEK, JOLANTA DĄDZIK-KALOPSIDIOTIS i EWA JAWORSKA:

MAGDA BRACISZEWSKA-KLIMEK; foto: FAPA-PRESS

Magda BRACISZEWSKA-KLIMEK; foto: FAPA-PRESS

 Magda Braciszewska-Klimek: absolwentka warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej prof. Rafała Strenta. Uczyła się też malarstwa oraz rysunku. Stosuje własną technikę – tworzy obrazy z piasku. Tematem są konie i pejzaże:

 W nadchodzącym roku życzę nam koniarzom, abyśmy byli mądrzejsi. Żebyśmy zaczęli słuchać naszych koni i zwracali uwagę na sygnały, które nam przekazują. Aby nasze jeździectwo stawało się partnerstwem, byśmy umieli szukać błędów w sobie. Żebyśmy nauczyli się czerpać radość z małych rzeczy i zauważać drobiazgi, żebyśmy przestali pędzić nie wiadomo dokąd, a skupili się na konkretnych celach. Z drugiej jednak strony nie przestawajmy marzyć i śnić naszych pięknych snów z końmi w rolach pierwszoplanowych.

 

Jolanta DĄDZIK-KALOPSIDIOTIS; foto: FAPA-PRESS

 Jolanta Dądzik-Kalopsidiotis: absolwentka wydziału wzornictwa przemysłowego warszawskiej ASP. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, rzeźbę, posługuje się też zbliżoną do batiku techniką „wash off”. W wieku ponad czterdziestu lat spełniła dziecięce marzenie: zaczęła jeździć konno:

Niech szczęście tryska spod zdrowych kopyt; Niech radość wplata się w złote grzywy; Niech chłoszczący ogon wymiecie wszystkie niepotrzebne troski; A srebrny dźwięk rżenia zawsze niech oznacza tylko miłość

Tego życzę wszystkim miłośnikom koni na całym świecie

 

Ewa JAWORSKA; foto: FAPA-PRESS

Ewa JAWORSKA; foto: FAPA-PRESS

Ewa Jaworska: absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych, magister Psychopedagogiki Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Rzeźbi konie, pisze ikony:

 Dużo szczęścia i radości w siodle i na ziemi. Wszystkim miłośnikom koni życzę zdrowia, sukcesów, cierpliwości i wytrwałości. Aby nadchodzący rok był za sprawą naszych przyjaciół KONI pełen wspaniałych chwil i przygód, a dla artystów, dla których konie są istotnym motywem twórczości, był pełen inspiracji.

 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.