Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Aktualności  >  Bieżący Artykuł

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE AMSTERDAM 1928

30 marca 2019 r. o godzinie 16.00 w Teatrze Królewskim w Muzeum Łazienki Królewskie…

30 marca 2019 r. o godzinie 16.00 w Teatrze Królewskim w Muzeum Łazienki Królewskie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Polscy jeźdźcy olimpijscy okresu międzywojennego”. Tym razem przedstawimy Igrzyska Olimpijskie w Amsterdamie w 1928 r.

 Na wstępie dr Robert Gawkowski opowie o przygotowaniach do  igrzysk oraz o samych igrzyskach. Opowie też o naszych olimpijczykach w dyscyplinie sztuki. Po nim głos zabierze dr Renata Urban, która przedstawi sylwetki polskich olimpijczyków w jeździectwie. Warto wspomnieć, że w skokach przez przeszkody zdobyliśmy wówczas srebrny medal, a we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego brązowy. Następnie głos zabiorą przedstawiciele związków sportowych, których reprezentanci zdobyli medale podczas tych igrzysk. I tak zostaną przypomniane postaci: Haliny Konopackiej, pierwszej złotej medalistki, a także szermierzy oraz wioślarzy z brązowymi medalami. Podczas panelu specjaliści będą dyskutować o wpływie sportu na odbudowę państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości. Całość uwieńczy występ artystyczny z utworami z lat 20. i 30. (MŁiJ)

***

Portal hejnakon.pl jest jednym z patronów medialnych spotkań  z cyklu „Polscy jeźdźcy olimpijscy okresu międzywojennego”.

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.