Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Aktualności  >  Bieżący Artykuł

BEZ NASZEJ POMOCY TOSIA NIE POJEDZIE NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Potrzebna pomoc dla małej dziewczynki o ogromnym talencie! Poznajcie TOSIĘ ŻARNAWSKĄ…

TOSIA – MISTRZYNI POLSKI; foto MICHAŁ ŻARNAWSKI

Potrzebna pomoc dla małej dziewczynki o ogromnym talencie! Poznajcie TOSIĘ  ŻARNAWSKĄ– przeuroczą, drobną blondyneczkę, kochającą konie… I podwójną Mistrzynię Polski. Reining – to ujeżdżanie konia, panowanie nad nim, sport niezwykle popularny na całym świecie.  Tosia jako mistrzyni Polski zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w USA! Niestety jej wyjazd stoi pod znakiem zapytania… Brakuje pieniędzy, by dziewczynka pojechała w sierpniu reprezentować nasz kraj! Ogromna radość z udziału w Mistrzostwach zmieniła się w wielki smutek.

Narzekamy na brak sukcesów niektórych polskich sportowców, smutno nam, że tak rzadko możemy chwalić się pierwszym miejscem, słuchać, jak w halach czy arenach rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego. Tutaj mamy niesamowitego sportowca. Tosia ma ogromny talent i szansę na światową karierę. Na jej drodze do chwały stanął jednak prozaiczny, brutalny powód – brak pieniędzy. Robimy tę zbiórkę z niezgody na to, by tak się stało! Co to za świat, w którym nie ma nagrody za ciężką pracę, w którym nie liczy się talent, tylko pieniądze? Mamy mało czasu – 4 sierpnia Tosia powinna startować już w pierwszych zawodach w USA!

Siedziała już w siodle, zanim jeszcze na dobre zaczęła chodzić. Konie to jej życie, pasja, cały świat. Spędza w stadninie cały swój wolny czas. Tę miłość zaszczepili w Tosi rodzice, prowadzący pod Warszawą ośrodek jazdy konnej. Tata Tosi, wielokrotny Mistrz Polski w konkurencjach westowych, był jej pierwszym trenerem. Uczennica powoli przegania mistrza. Tosia ma 12 lat, a sama już szkoli innych, pomaga przezwyciężać strach, zaraża miłością do koni.

Oprócz ogromnego talentu jest też ogromny duch. Tosia to urodzony sportowiec, który uwielbia rywalizację i codziennie pracuje nad tym, by być coraz lepszą. Raduje się z sukcesów, których mimo młodego wieku ma już tak wiele. Wśród nich jest 7 miejsce w Pucharze Europy. Jak dobry sportowiec, Tosia wyciąga też lekcje z porażek. Sukces czasem okupiony jest wysiłkiem, bólem, kontuzjami. Tosia nie boi się niczego. Przeżyła kilka upadków z konia. Raz połamała sobie rękę. Gdy tylko zdjęto jej gips, od razu wróciła w siodło. Kilka tygodni później zdobyła Mistrzostwo Polski.

Mistrzostwa Świata w USA to marzenie każdego zawodnika. Ohlahoma, w której odbywa się konkurs, to mekka westernowego jeździectwa. To też największe marzenie Tosi, które w tym roku, dzięki jej talentowi i ciężkiej pracy, miało się spełnić… Sama kwalifikacja do zawodów to niesamowity sukces. Mogą tam jeździć tyko najlepsi. Gdy dziewczynka dowiedziała się, że weźmie udział w Mistrzostwach, była najszczęśliwsza na świecie. Dopiero później przyszła proza życia. Rodzice zaczęli liczyć. Bilety, zakwaterowanie, przejazdy. Dużo. Niestety zbyt dużo.

Jednym z koni, najbliższych sercu Tosi, jest Juice. To na nim trenuje i ćwiczy. To na nim wygrała Mistrzostwo Polski. I to na nim musiałaby wystartować w USA. To właśnie ten zapis regulaminu generuje największe koszty. Sam koszt transportu lotniczego konia to 17 tysięcy dolarów! Juice musi być zawieziony do Holandii, a potem specjalnym lotem musiałby dostać się do Nowego Jorku. Do tego dochodzi koszt badań weterynaryjnych i wiele, wiele innych. Rodzice Tosi szacują, że na udział córeczki w Mistrzostwach potrzeba będzie koło 120 tysięcy złotych.

 – Tosia to kipiąca pasją kopalnia wiedzy na temat zachowań koni, ich pielęgnacji i samej jazdy – opowiada Kamila, jedna z uczennic Tosi. – Konie to jej całe życie, a wszystkie jej dążenia i marzenia skupione są wokół dyscypliny reining. Gdy dowiedziałam się, że weźmie udział w Mistrzostwach Świata, cieszyłam się jak małe dziecko. Taka szansa dla tak młodej zawodniczki! Zwieńczenie jej ciężkiej pracy i walki z samą sobą! Następnego dnia jednak było już wiadomo, że Tosia nigdzie nie pojedzie. Patrzenie na jej smutek obudziło we mnie złość – jeśli tacy ludzie nie mogą spełniać marzeń, to coś z tym światem jest poważnie nie tak! Nie możemy na to pozwolić.

Siepomaga powstało po to, by zmieniać świat na lepsze. By przywracać nadzieję tam, gdzie jej brakuje. Także wtedy, gdy świat próbuje brutalnie zrujnować osiągnięcia małej dziewczynki, sukces, do którego doszła ciężką pracą i talentem. Dlatego w swoim imieniu prosimy Was, by pomóc Tosi!

ZBIÓRKA SIEPOMAGA: https://www.siepomaga.pl/tosia?fbclid=IwAR2WnLt6w3rdOk4Y_imzkuo-YHBJCAjBKIqKg48c-G2fJKI89trhnXvP-NU

Więcej o TOSI:   http://hejnakon.pl/?p=24523

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.