Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

„WIELKI KONIUSZY POLSKIEGO FILMU” – KSIĄŻKA O TOMASZU BIERNAWSKIM JUŻ W SPRZEDAŻY

 

Prace nad nią trwały długo, ale nareszcie jest. Ukazała się najnowsza, jedenasta  książka Piotra Dzięciołowskiego „Wielki koniuszy polskiego filmu”. To rzecz o Tomaszu Biernawskim, wybitnej postaci rodzimej kinematografii. O człowieku od filmowych koni, kostiumów, militariów, o konsultancie scen jeździeckich, scenografie, aktorze, statyście.

TOMASZ BIERNAWSKI; foto FAPA-PRESS/PIOTR DZIĘCIOŁOWSKI

Bohater książki pracował m.in. dla Jerzego Hoffmana, Jerzego Kawalerowicza, Stevena Spielberga, Andrzeja Żuławskiego. To dzięki pracy Tomasza Biernawskiego, jego ogromnej wiedzy,  koniom i ludziom na filmowych planach żyło się i żyje lepiej.

Piotr Dzięciołowski nakreślił wielobarwny portret tej wyjątkowej postaci nie tylko na podstawie przeprowadzonych z bohaterem dziesiątek rozmów. Głos oddał także najbliższym Tomasza Biernawskiego, jego przyjaciołom, współpracownikom. Opowiadają o nim m.in.  Ewa Braun, Henryk Sawka, Małgorzata Potocka, Michał Wojnarowski, Andrzej Żółkiewski.

Bogusław Linda zwraca np. uwagę na talent kulinarny Tomasza Biernawskiego: świetnie gotuje. Przyrządza maślankę z sokiem z ogórków z pieprzem i solą. Fantastyczny napój, zwłaszcza po przejażdżce. A konno jeździ rewelacyjnie. Nie znam drugiego gościa, który miałby tak wspaniały dosiad. Z kolei Daniel Olbrychski mówi o Biernawskim: chodząca encyklopedia – i dodaje – lubię słuchać jego jeździecko-historycznych opowieści popartych głęboką wiedzą, ale także bogatym doświadczeniem praktycznym, nawet kowbojskim.

Foto FAPA-PRESS/PIOTR DZIĘCIOŁOWSKI

„Wielki koniuszy polskiego filmu” to opowieść o człowieku od koni i broni na dziesiątkach planów filmowych, w tym największych naszych produkcjach, o jego bezkompromisowym podejściu do prawdy historycznej i bezpieczeństwa bohaterów filmów, o jego miłości do koni. Książka adresowana jest nie tylko do koniarzy, ale w równym stopniu do pasjonatów filmu.

Serdecznie polecam

EWA JAWORSKA

***

Piotr Dzięciołowski, „Wielki koniuszy polskiego filmu”, wydawnictwo ROSA PP 2021.
Książka ukazała się pod patronatem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (oddział Muzeum Łazienki Królewskie). Jest już do nabycia przez stronę internetową www.konisci.pl , www.hejnakon.pl, w księgarni internetowej Akademii Jeździeckiej akademiajezdziecka.pl (zakładka NOWOŚCI), księgarnie internetowe www.motyleksiazkowe.pl i www.bonito.pl .

 

ZASADY SPRZEDAŻY PRZEZ PORTAL hejnakon.pl i konisci.pl

Zamówienia prosimy kierować na adres: redakcja@hejnakon.pl 

lub konisci.kontakt@gmail.com .

Po przyjęciu i potwierdzeniu zamówienia prosimy o przelanie należności za książkę (40 złotych) oraz za przesyłkę poleconą na terenie kraju (14 złotych). W sumie 54 złote. Słownie pięćdziesiąt cztery. Numer konta

44 1020 3802 0000 1102 0078 9248

ODBIORCA:

ROSA PIÓRKOWSKI PAWEŁ

Opłacone egzemplarze wysyłamy priorytetem 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.