Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

TRZYMAJMY KCIUKI ZA TOSIĘ

Już jutro, 15 maja, we Włoszech rozpoczynają się wielokrotnie przekładane z uwagi na pandemię Covid 19 i epidemię herpeswirusa EHV1, europejskie zawody reiningowe NRHA EUROFUTURITY ITALIANO CREMONA 2021…

Tosia ŻARNAWSKA; foto FAPA-PRESS

Już jutro, 15 maja, we Włoszech rozpoczynają się wielokrotnie przekładane z uwagi na pandemię Covid 19 i epidemię herpeswirusa EHV1, europejskie zawody reiningowe NRHA EUROFUTURITY ITALIANO CREMONA 2021 dla koni trzyletnich i czteroletnich. To wielka próba dla wierzchowców w tym wieku.

       

Foto FAPA-PRESS

Wyzwanie też dla zawodników. A Polska będzie miała tam swoich reprezentantów, wśród nich Antoninę Żarnawską zwaną Tosią z ośrodka WESTERN RIDING CENTER BRONCO, o której pisaliśmy m.in. w artykule NIE ZA SZYBKO DLA PAŃSTWA? « Na koń (hejnakon.pl)

Tosia dosiadać będzie dwóch koni rasy American Quarter Horse: klaczy Jac out Gun i wałacha Heman out Hollywood. Istotne, że zawodniczka nie jest nowicjuszką. W ubiegłym roku (już po raz trzeci) zdobyła tytuł Mistrzyni Polski dzieci w kategorii do lat trzynastu. W klasie nonpro wygrała też z dorosłymi w kraju i w Austrii. Startowała również w Mistrzostwach Świata w USA. Kwalifikując się do finału, zajęła osiemnaste miejsce. Teraz trzymamy kciuki za jej start we Włoszech.

 

Informacje z ostatnich chwil:  TOSIA ŻARNAWSKA po pierwszym dniu zmagań, zakwalifikowała się do wtorkowych finałów.  W konkursie dla koni czteroletnich zajęła 8 miejsce na klaczy Jac Out Gun; dla koni trzyletnich zajęła 3 miejsce na wałachu He Man Out Hollywood. W konkursie czterolatków startowały 63 pary, trzylatków – 50 par. GRATULUJEMY!

 

TOSIA ŻARNAWSKA OGŁASZA REININGOWY QUIZ

Oto pięć zagadek wymyślonych przez Tosię Żarnawską dla fanów konkurencji reiningowych.

Tosia Żarnawska; foto FAPA-PRESS

Oto pięć zagadek wymyślonych przez Tosię Żarnawską dla fanów konkurencji reiningowych. Odpowiedzi prosimy nadsyłać do 25 maja (włącznie) na adres: redakcja@hejnakon.pl

 Wśród uczestników konkursu, którzy bezbłędnie odpowiedzą na wszystkie – uwaga – podchwytliwe pytania, rozlosujemy trzy czapeczki. Identyczne jak te, które nosi Tosia.

  1. Dlaczego nie wolno startować w zawodach reiningowych na wałachach?
  2. Co oznacza skrót NRHA?
  3. Czy reining jest oficjalną konkurencją FEI?
  4. Czy startując w reiningu musimy prowadzić konia jedną ręką?
  5. Ile spinów może zawodnik wykonać w konkurencji reiningowej w prawą, a ile w lewą stronę?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.