Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Aktualności  >  Bieżący Artykuł

KSIĄŻKA Z LOGO HEJ NA KOŃ: RASY KONI. WZORZEC, HISTORIA, PRZEZNACZENIE

Ukazało się drugie wydanie książki Jessici Bunjes Rasy koni. Wzorzec, historia, przeznaczenie.

 

Ukazało się drugie wydanie książki Jessici Bunjes Rasy koni. Wzorzec, historia, przeznaczenie.

Konie nie bez powodu są uważane za jedne z najbardziej fascynujących zwierząt udomowionych przez człowieka. Towarzyszyły mu, kiedy odkrywał nowe światy, wyruszał na wyprawy wojenne, były z nim podczas codziennej pracy i wypoczynku. Hodowla koni dla niektórych może być zawodem lub hobby, dla innych – prawdziwą pasją i namiętnością..

W tej bogato ilustrowanej książce przedstawiono sto trzydzieści ras koni, w tym konie gorącokrwiste (np. hanowery, holsztyny), kuce i konie małe (m.in. exmoor, new forest) zimnokrwiste (shire, suffolk punch), pełnej krwi angielskiej (folbluty) i czystej krwi arabskiej (araby) oraz kłusaki (Orłowa, döle). Osobny rozdział poświęcono rasom nietypowym i zagrożonym wyginięciem (np. koń Przewalskiego, falabella). Wśród informacji znajdziemy nie tylko wzorzec danej rasy – wielkość, maść, budowę, wagę, przeznaczenie i charakter konia – lecz także jej historię i związane z nią ciekawostki. Każdy opis uzupełniają kolorowe fotografie. W książce podano również adresy internetowe związków i klubów poszczególnych ras.

Książka Jessiki Bunjes to pozycja doskonała zarówno dla hodowców, którzy mają już wiedzę na ten temat, jak i dla pasjonatów zafascynowanych pięknem tych niezwykłych zwierząt.

Wydawnictwo RM
ISBN 978-83-7243- 730-3
Stron 144
Format 170×240 mm
Oprawa broszurowa
Cena: 49, 90
Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.