Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Aktualności  >  Bieżący Artykuł

I po zawodach… w Jabłonnie

W niedzielę, 2 września, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Jabłonnie pod Warszawą odbyły się regionalne zawody w skokach, podczas których przeprowadzono ostatnie eliminacje przed finałem Ligi Mazowsza 2012.
W sumie odbyło się 7 konkursów. W dwufazowym klasie L zwycięzcami zostali Krzysztof Chodorski i wałach Hormon. Drugie miejsce przypadło parze Natalia Skarżyńska i Laweron. Na trzecim miejscu zakończyła Monika Jaworska na koniu Argo.


W konkursie klasy P o wzrastającym stopniu trudności z jokerem, zwycięzcami zostali Paweł Wilczewski na koniu I’am Yours, drugie miejsce zajęła Magdalena Ziajkowska, na trzecim uplasowała się Aleksandra Wiśniewska na Olimpii.
W konkursie klasy N, który rozegrano na zasadach konkursu zwykłego, bezkonkurencyjna okazała się para Kinga Karczmarczyk i ogier Quickness, drugi był Marcin Zając na klaczy Bella-Contendra, który również pokonał parkur bezbłędnie, ale w czasie 78,42 sek., czyli aż o 10 sek. dłuższym od zwyciężców. Trzecie miejsce zajęła Karolina Chimkowska i Alhambra.


Wszystkim parom biorącym udział zawodach w Jablonnie należą się ogromne gratulacje, zwłaszcza że warunki rozgrywania konkursów były dość… niecodzienne. Tego dnia odbywał się festyn z okazji Dni Jabłonny. Parkur i rozprężalnia otoczone były kolorowymi nadmuchiwanymi zamkami dla dzieci, trampolinami, barwnymi balonikami oraz innymi tego typu rekwizytami, do których nie wszystkie konie są przyzwyczajone. Dodatkowo zawodnicy zmagali się z trudnym, nierównym podłożem. Dobrze, że przynajmniej organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili konkursy bardzo sprawnie, do tego w sympatycznej atmosferze. Zawsze to jakaś rekompensata dla zawodników.
Tekst i zdjęcia:
Katarzyna Kluba

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.