Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KOBYLIŃSKI I MACIĄG – WIELCY TWÓRCY REGIONU

15.03.2014 w Domu Kultury w Łochowie (mazowieckie) o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Kobyliński i Maciąg – wielcy twórcy regionu”.

SZYMON KOBYLIŃSKI

15.03.2014 w Domu Kultury w Łochowie (mazowieckie) o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Kobyliński i Maciąg – wielcy twórcy regionu”. Na wystawie pokazane zostaną prace obu artystów. Będzie to szerokie rysunkowo-malarskie spectrum ich dokonań: ilustracja, malarstwo, projekty znaczków, mapy, plakaty, herby…

LUDWIK MACIĄG

Połączenie dwóch znamienitych nazwisk nie jest przypadkowe. Panowie poznali się w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obaj studiowali na tym samym wydziale – na Grafice i byli w grupie tych pierwszych powojennych roczników, z których
wyszedł szereg świetnych grafików i malarzy, m.in. Halina Chrostowska, Henryk Tomaszewski.
Szymon Kobyliński i Ludwik Maciąg mieli wiele wspólnego począwszy od poczucia humoru (tzw. pozytywne PH, jak mawiał Szymon), przez miłość do zwierząt i ogromne przywiązanie do tradycji, militariów. Patriotyzm w najlepszym tego słowa znaczeniu. Obaj mają wielki wkład w pamięć o naszej historii, kulturze, propagując wszelkie dotyczące tej problematyki tematy, od twórczości artystycznej, przez programy TV czy spotkania z dziećmi – w przypadku Kobylińskiego, czy rajdy konne szlakiem Oddziału AK „Zenona” – w przypadku Maciąga.
Drogi obu panów zbliżyła fascynacja mazowiecką wsią: nad Bugiem, w Gulczewie zamieszkał Ludwik Maciąg, nad Liwiec, do Gniazdowa przyjeżdżał na ciepłe pół roku Szymon Kobyliński.
Serdecznie zapraszam
kurator wystawy
Weronika KOBYLIŃSKA

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.