Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KOBYLIŃSKI I MACIĄG W ŁOCHOWIE

W Domu Kultury w Łochowie (mazowieckie) czynna jest wystawa dwóch słynnych artystów: Szymona Kobylińskiego i Ludwika Maciąga.

 

„Ułan na siwym koniu” LUDWIKA MACIĄGA

W Domu Kultury w Łochowie (mazowieckie) czynna jest wystawa dwóch słynnych artystów: Szymona Kobylińskiego i Ludwika Maciąga. Warto tam zajrzeć, by zobaczyć obok prac charakterystycznych dla obu twórców, także unikatowe. Uwagę przyciągają m.in. obrazy olejne Kobylińskiego – mało kto wie, że i takie tworzył.

Obraz olejny SZYMONA KOBYLIŃSKIEGO

Wśród płócien i rysunków Maciąga prawdziwa perła: obraz ułana na siwym koniu z roku 1938. Wówczas malarz-amator miał zaledwie osiemnaście lat, a jego dzieło już wzbudzało zachwyt; znawcy podkreślają dojrzałość warsztatową.

 

Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia, a zapraszają na nią: kurator ekspozycji: Weronika Kobylińska, wnuczka Szymona oraz Krzysztof MaciągZbyszyński, syn artysty. To dzięki tej dwójce oraz przychylności dyrekcji placówki w Łochowie, mamy co oglądać. Czekamy na kolejne wystawy./pd/

Gobelin „Koń w stajni” według projektu LUDWIKA MACIĄGA wykonany przez KATARZYNĘ BALĘ.

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.