Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

VIVA!: NA RATUNEK DLA MAKSIA I KORALIKA

Chociaż Maksio i Koralik mają swój dom, to od dawna były pozbawione troskliwej opieki. Kiedyś pełniły rolę dziecięcych maskotek, ale dzieci dorosły, wyprowadziły się i zapomniały o koniach.

Koralik; foto VIVA!

Chociaż Maksio i Koralik mają swój dom, to od dawna były pozbawione troskliwej opieki. Kiedyś pełniły rolę dziecięcych maskotek, ale dzieci dorosły, wyprowadziły się i zapomniały o koniach.

Rodzice też zapomnieli. Nie pomyśleli, że kuce są długowieczne i trzeba im zapewnić byt przez długie lata. Konie są ochwacone, mają przerośnięte kopyta. Weterynarz zagląda tu czasem i to on doradził właścicielom, aby pozbyli się koni jak najszybciej. Niestety w takim stanie konie może kupić tylko handlarz.

Maksio jest już końskim staruszkiem. Widać, że porusza się z trudnością. Próbuje podążać za Koralikiem, który jest w nieco lepszej formie, ale kiepsko mu to wychodzi. Właściciele koni chcą je szybko sprzedać. Wiedzą, że te pojadą do rzeźni, ale nie chcą o tym rozmawiać. Nie stać ich na leczenie – to argument, który decyduje o losie zwierząt.

Maksio; foto VIVA!

Kuce podchodzą do nich ufnie, podszczypują, ocierają się, trącają głowami. Ale to ostatnie dni końskich przyjaciół w tym gospodarstwie. Gospodarze są nieugięci. Swoją decyzję usprawiedliwiają biedą. A może po prostu mają inne priorytety? Niestety nie mamy na to wpływu. Każdy ma prawo sprzedać konia do rzeźni.

Dla Maksia transport do ubojni będzie ogromnym cierpieniem fizycznym. Jego nogi są bardzo obolałe. Potrzebuje natychmiastowego leczenia. Postanowiliśmy odkupić kuce od właścicieli. Jeśli do 10 maja uda nam się uzbierać 2400 złotych, uratujemy życie obydwóch. Taka jest cena rzeźna Maksia i Koralika. Prosimy Państwa o ratunek dla tych dwóch kucyków! W naszej fundacyjnej stajni znajdą schronienie i będą mogli razem dożyć spokojnej starości.

Konta do wpłaty dostępne są tutaj: http://ratujkonie.pl/numery-kont/
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a 03-772 Warszawa
www.sklepik.viva.org.pl

Jesteśmy organizacją Pożytku Publicznego www.1procent.viva.org.pl

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.