Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

VIVA!: POMÓŻCIE OCALIĆ ŻYCIE JAŚMINA

Agroturystyka to interes, a nie sielanka. Zużyte zwierzę wymienia się na nowe.

Jaśmin; foto VIVA!

Jaśmin to osiemnastoletni wałach. Wie czym jest codzienna ciężka praca. Całe swoje życie przepracował pod siodłem. Kilka lat temu zerwał ścięgno i wtedy trafił do handlarza. Przypadek sprawił, że udało mu się uniknąć śmierci w rzeźni. Handlarz odsprzedał go do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie Jaśmin stał się ozdobą i dodatkową atrakcją. Po wyleczeniu ścięgna koń wrócił do formy, a lekkie przejażdżki nie szkodziły jego zdrowiu. Po dawnej kontuzji nie było śladu.

Ostatniej zimy właściciele postanowili wykorzystać starego Jaśmina i zaprzęgli go do sań. Sanna była udana, ale koń wrócił kulawy. Okazało się ze zerwane niegdyś ścięgno zostało mocno przeciążone i Jaśmin znowu kuleje. Jeszcze bardziej niż kiedyś. Powodem, dla którego właściciele nie chcą go leczyć, jest jego wiek. Gdyby był młodszy może warto byłoby w niego inwestować. Ale leczenie starszych koni to strata pieniędzy. Postanowili odsprzedać go tam, gdzie go kupili. Wtedy byli dumni, że uratowali mu życie. Teraz wolą przemilczeć swoją decyzję. Chcą kupić młodszego i bardziej wydajnego konia. Bo koń musi na siebie zarobić. Takie są realia i taka jest siła pieniędzy.

Jaśmin opuści miejsce, w którym spędził ostatnie szczęśliwe lata i pożegna swoją przyjaciółkę – 16letnią klacz, z którą byli nierozłączni. Dla właścicieli Jaśmin to tylko zwierzę jak każde inne. Agroturystyka to interes, nie sielanka. Zużyte zwierzę wymienia się na nowe.

Możemy odkupić Jaśmina, jeśli do 20 maja uda nam się zdobyć 2800 złotych. To ostatnia szansa dla wyeksploatowanego konia. Ten, kto pracował całe życie zasługuje na spokojną starość i dobrą opiekę. W naszej fundacyjnej stajni będzie mógł wrócić do zdrowia. Prosimy pomóżcie ocalić życie Jaśmina!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.

VIVA!: NA RATUNEK DLA MAKSIA I KORALIKA

Chociaż Maksio i Koralik mają swój dom, to od dawna były pozbawione troskliwej opieki. Kiedyś pełniły rolę dziecięcych maskotek, ale dzieci

Chociaż Maksio i Koralik mają swój dom, to od dawna były pozbawione troskliwej opieki. Kiedyś pełniły rolę dziecięcych maskotek, ale dzieci dorosły, wyprowadziły się i zapomniały o koniach.

Rodzice też zapomnieli. Nie pomyśleli, że kuce są długowieczne i trzeba im zapewnić byt przez długie lata. Konie są ochwacone, mają przerośnięte kopyta. Weterynarz zagląda tu czasem i to on doradził właścicielom, aby pozbyli się koni jak najszybciej. Niestety w takim stanie konie może kupić tylko handlarz.

Maksio jest już końskim staruszkiem. Widać, że porusza się z trudnością. Próbuje podążać za Koralikiem, który jest w nieco lepszej formie, ale kiepsko mu to wychodzi. Właściciele koni chcą je szybko sprzedać. Wiedzą, że te pojadą do rzeźni, ale nie chcą o tym rozmawiać. Nie stać ich na leczenie – to argument, który decyduje o losie zwierząt.

Kuce podchodzą do nich ufnie, podszczypują, ocierają się, trącają głowami. Ale to ostatnie dni końskich przyjaciół w tym gospodarstwie. Gospodarze są nieugięci. Swoją decyzję usprawiedliwiają biedą. A może po prostu mają inne priorytety? Niestety nie mamy na to wpływu. Każdy ma prawo sprzedać konia do rzeźni.

Dla Maksia transport do ubojni będzie ogromnym cierpieniem fizycznym. Jego nogi są bardzo obolałe. Potrzebuje natychmiastowego leczenia. Postanowiliśmy odkupić kuce od właścicieli. Jeśli do 10 maja uda nam się uzbierać 2400 złotych, uratujemy życie obydwóch. Taka jest cena rzeźna Maksia i Koralika. Prosimy Państwa o ratunek dla tych dwóch kucyków! W naszej fundacyjnej stajni znajdą schronienie i będą mogli razem dożyć spokojnej starości.

Konta do wpłaty dostępne są tutaj: http://ratujkonie.pl/numery-kont/
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a 03-772 Warszawa
www.sklepik.viva.org.pl

Jesteśmy organizacją Pożytku Publicznego www.1procent.viva.org.pl

– See more at: https://hejnakon.pl/?p=11267#sthash.8Z5nc2LN.dpuf

Sylwia Sikorska
http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro: 22 349 97 74
Iwona: 797 649 508
Dominika: 797 649 509

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a 03-772 Warszawa
www.sklepik.viva.org.pl
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego www.1procent.viva.org.pl

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.