Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

VIVA!: RATUJMY KROPKA

Jego życie to praca. W sezonie wakacyjnym jest jeszcze ciężej niż w ciągu roku szkolnego. Dzieci jeżdżą na nim całymi dniami.

Kropek; foto VIVA!

Jego życie to praca. W sezonie wakacyjnym jest jeszcze ciężej niż w ciągu roku szkolnego. Dzieci jeżdżą na nim całymi dniami. Kropek nie pamięta lata, które mógłby spędzić na łące. Wakacje dla niego to harówka od rana do wieczora.

Tak miało być również tego lata. Sezon za chwilę się zaczyna, przyjadą dzieci na obozy jeździeckie. Tylko Kropek nie jest gotowy do pracy jak zawsze. Zimą nie pracował. Stał w boksie i mało wychodził. Okazało się, że nogi Kropka szybko puchną. Pojawił się ochwat. Właściciel podjął leczenie, ale Kropek już nigdy nie będzie mógł pracować. Dlatego trzeba go wymienić na nowego zdrowego konia.

Koń, który nie może już pracować często wydaje na siebie wyrok. Dla końskich emerytów nie ma miejsca w stajni. Dla chorych i nieużytkowych koni również. Na takie konie nie ma też kupców.  Ale takie konie chętnie skupują handlarze. Tylko w jednym celu – aby sprzedać je do rzeźni. W stajniach utrzymujących się z prowadzenia jazd konnych wymiana koni na nowsze modele
to norma. Kropek z pewnością wierzy, że jego boks to bezpieczna przystań, a jego pan to najlepszy opiekun na świecie. Ale rzeczywistość wygląda inaczej: tam gdzie trzeba zarabiać pieniądze, tam nie ma miejsca na sentymenty. Zasługi Kropka idą w niepamięć. Właściciel „nie ma czasu na wyrzuty sumienia”. Sezon tuż tuż – trzeba być przygotowanym na nowych jeźdźców.

Właściciel zadecydował już o sprzedaży Kropka. Tym samym zadecydował o jego życiu. Całe szczęście nie zależy mu na tym, kto kupi Kropka. Jeśli zbierzemy 1500 złotych do 20 czerwca – uratujemy go przed rzeźnią. Chcielibyśmy zapewnić mu emeryturę, wyleczyć nogi i zaopiekować się nim w naszej fundacyjnej stajni. Żeby to zrobić potrzebna jest Wasza pomoc! Wesprzyjcie
akcję ratowania Kropka!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.

PS FORTUNA URATOWANA!
Sylwia Sikorska

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro 22 349 97 74
Iwona 797 649 508
Dominika 797 649 509

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a 03-772 Warszawa
www.sklepik.viva.org.pl
Jesteśmy organizacją Pożytku Publicznego www.1procent.viva.org.pl

    Print       Email

2 odpowiedzi na “VIVA!: RATUJMY KROPKA”

 1. jasne jasne pisze:

  Poprosimy więcej zdjęć Kropka,np kopyt z tym okropnym ochwatem!!
  Ludzie weźcie się za normalną robotę a nie żebrzecie !!!!

 2. Fundacja Viva! pisze:

  Szanowni Państwo,
  informujemy, że jesteśmy organizacją, której celem statutowym jest RATOWANIE ZWIERZĄT i staramy się z tego obowiązku wywiązać najlepiej jak umiemy. Niestety, jak prawie wszystkie inne fundacje i stowarzyszenia w naszym kraju, utrzymujemy się z darowizn, dotacji oraz wsparcia ludzi dobrej woli, którzy podzielają naszą pasję, miłość do zwierząt oraz chcą z nami działać na Ich rzecz. Tak, można to nazwać żebraniem, ale jeśli ktoś nie ma ochoty lub nie chce zwierzętom pomagać – nie musi nas wspierać. Nie ma obowiązku!

  Jeśli chodzi o Kropka, to koń ten nie jest jeszcze pod naszą opieką. Musimy go najpierw wykupić by móc go dokładnie obfotografować i przebadać u lekarza weterynarii. Zapewniamy, że na każde życzenie udostępniamy opisy lekarskie, prześwietlenia RTG a samego konia będzie można odwiedzić w naszej stajni. Jednak najpierw musi znaleźć się pod naszą opieką. Nie dokonamy tego sami. Potrzebujemy pomocy ludzi, którzy podobnie jak my uważają, że warto. Jeśli ktoś ma inne zdanie to trudno. My i tak będziemy działać dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.