Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

VIVA!: RATUJEMY TRUFLĘ I MĘDRKA

Kilka dni temu nasza sponsorka przekazała nam informację o koniach, które potrzebują pomocy.

Mędrek; foto VIVA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka dni temu nasza sponsorka przekazała nam informację o koniach, które potrzebują pomocy. Właściciele kupili Mędrka i Truflę dla dzieci. Konie miały służyć do hipoterapii. Dostały boksy w ładnej stajni i porządny wybieg. Ich życie zapowiadało się super. Ale wszystko się zmieniło, kiedy okazało się,  że zwierzęta to nie tylko przyjemności, ale także obowiązek.

Łatwiej jest pozbyć się obowiązku niż mu sprostać – dlatego właściciele zaczęli szukać kupca. Zgłaszali się handlarze, którzy chcieli oba konie „brać od ręki”. A że są masywne – dostaliby za nie w rzeźni najwyższą cenę. Zareagowaliśmy na apel naszej sponsorki i zadeklarowaliśmy odkupienie Mędrka. Na Truflę znaleźliśmy kupca. Ale ten zawiódł i w ostatniej chwili zrezygnował z zakupu, tłumacząc się brakiem funduszy. W tej sytuacji musimy ratować także Truflę! Konie do tej pory były nierozłączne. Każdego dnia razem skubały trawę, brykały na łące, a w deszczowe dni tarzały się w
błocie. Niestety życie zwierząt jest całkowicie uzależnione od decyzji człowieka.

Trufla; foto: VIVA!

Jeśli uda nam się wykupić oba konie, dołożymy wszelkich starań aby pozostały razem. Życie Trufli jest warte 2400 złotych. Jeśli zbierzemy tę kwotę do 5 września Trufla będzie nasza. Prosimy pomóżcie nam ratować zwierzęta! Trufla to łagodna młoda klacz, przed którą całe życie. Dla nas to życie ma znacznie wyższą wartość niż mięso. Mędrek jest młody – ma zaledwie 6 lat. Mamy nadzieję, że razem z Państwem ocalimy mu życie i zostanie jeszcze hipoterapeutą, jak to było w planach albo po prostu przyjacielem i towarzyszem, jak pozostałe nasze konie. Właściciel poczeka na pieniądze do końca sierpnia. Jeśli każdy dołoży swoją cegiełkę na pewno nam się uda! Potrzebujemy 2500 złotych. Prosimy – dołączcie się do naszej akcji!
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto
zbiórkowe.

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
Biuro: 22 349 97 74

Iwona: 797 649 508
Dominika:797 649 509

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.