Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

ZBIERAJ MAKULATURĘ – RATUJ KONIE

Klub Gaja pragnie serdecznie…

Foto: KLUB GAJA

Klub Gaja pragnie serdecznie zaprosić szkoły, firmy, organizacje, instytucje oraz osoby prywatne  do udziału w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, prowadzonej w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa.

Akcja” Zbieraj makulaturę, ratuj konie” to próba zmiany postaw człowieka wobec otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym.

Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w 2014 roku udało się nam uratować kolejne 4 konie skazane na rzeź, chore lub takie, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować: Antałka, Gasa, Parkura i Dancer Wilda. Dodatkowo pomogliśmy w utrzymaniu i leczeniu 20 koni Klubu Gaja znajdujących się w adopcji. W latach 2003-2014 ocaliliśmy łącznie 58 koni i zebraliśmy ponad 3 tysiące ton makulatury! Przy szerokim udziale społecznym posadziliśmy ponad 730 tysięcy drzew, a w programie uczestniczyło blisko 550 tysięcy osób!

Pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja przeznacza na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni. Uratowane zwierzęta trafiają m.in. do organizacji zajmujących się hipoterapią i niewielkich gospodarstw, gdzie mają zapewnione dobre warunki, są zadbane i potrzebne.

Co roku, w ramach  konkursu „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, Klub Gaja wyłania laureatów nagrody Pegaza za osiągnięcia.  Podmioty najbardziej zaangażowane w akcję otrzymują statuetkę Pegaza – pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy. W 11 edycji programu Święto Drzewa nagrodę za szczególne osiągnięcia „Szczęśliwego Rumaka”€“ otrzymała firma TNT Express Worldwide Poland, która od lat przekazuje makulaturę na rzecz ratowania koni.

Zachęcamy do udziału w konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Więcej informacji na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy. Klub Gaja czeka na sprawozdania z działań na formularzu zgłoszeniowym, który należy wysłać pod adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub pod adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice (najlepiej nagrane na płytę CD). Termin nadsyłania sprawozdań upływa dnia 30 czerwca 2015r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Jolanta Migdał – Koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja

Katarzyna Chałas – Klub Gaja

www.swietodrzewa.pl

tel. 33/812-36-94    e-mail: klubgaja@klubgaja.pl

Konkurs Zbieraj makulaturę, ratuj konie organizowany jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.