Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Do poczytania  >  Bieżący Artykuł

WIĘCEJ SĘDZIÓW TREC PTTK

W ostatni weekend marca, w Stadninie Koni w Kurkach pod Olsztynkiem odbyło się szkolenie organizatorów i sędziów TREC PTTK.

Koń jaki jest każdy mógł zobaczyć; foto: ROBERT BZDĘGA

W ostatni weekend marca, w Stadninie Koni w Kurkach pod Olsztynkiem odbyło się szkolenie organizatorów i sędziów TREC PTTK. Zajęcia prowadzili Anna Korfel i Robert Stój. Uczestnicy kursu otrzymali certyfikat organizatora TREC PTTK, a osoby które zaliczyły egzamin – certyfikat sędziego TREC PTTK.

Silna grupa pod wezwaniem Anny Korfel (z prawej); foto: ROBERT BZDĘGA

Szkolenie obejmowało około dwudziestu godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Kurs uświadomił słuchaczom m.in. jak wiele trudności w pracy z koniem sprawiają

Wsiąść na konia niby łatwo… foto: ROBERT BZDĘGA

pozornie proste czynności, takie jak: wsiadanie, wprowadzanie i wyprowadzanie z przyczepy, otwieranie bramki czy pokonywanie standardowych przeszkód terenowych. TREC obnaża wszystkie nasze niedociągnięcia w wyszkoleniu.

Maszeruje Robert Stój; foto: ROBERT BZDĘGA

Formuła TREC PTTK skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: głównie do osób, które na co dzień nie chcą angażować się np: w zawody skokowe czy ujeżdżeniowe, a ich kontakt z końmi sprowadza się do jazd rekreacyjnych. Zawody TREC otwarte są dla wszystkich.

Nowi sędziowie i organizatorzy zawodów TREC PTTK; foto: ROBERT BZDĘGA

TEKST I ZDJĘCIA:

Robert Bzdęga

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.