Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

WŁADYSŁAW BYSZEWSKI. SPORTOWIEC I HODOWCA

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zapraszają…

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy „Władysław Byszewski. Sportowiec i hodowca”który odbędzie się 7 lipca 2015 r. o godz. 18.00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (Centrum Olimpijskie) w Galerii Olimpijskiej (parter).

Władysław Byszewski to legendarny hodowca koni sportowych ale również wybitny jeździec, zawodnik dyscypliny skoki przez przeszkody, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, człowiek który położył trudne do przecenienia zasługi dla polskiej hipologii.

    W polskim jeździectwie i polskiej hodowli Władysław Byszewski jest postacią niezwykłą. Wyznaczał kierunki i kontrolował, jako inspektor Centralnego Zarządu Hodowli Zarodowej, państwowe stada i stadniny koni. Sędziuje pokazy i czempionaty hodowlane. Uprawiał z dużym sukcesem sport wyczynowy. Był członkiem zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego, w którego strukturach działa do dzisiaj, jako czynny sędzia klasy międzynarodowej w dyscyplinach: skoki przez przeszkody i WKKW oraz przewodniczący Kapituły Odznaczeń. Do dziś współpracuje z miesięcznikiem „Koń Polski” i kwartalnikiem „Hodowca i Jeździec”.

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.