Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

JAROCCY: MALARSTWO I RZEŹBA DO 31 STYCZNIA 2016

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie prezentuje…

plakat B1Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie prezentuje wystawę czasową sztuki współczesnej podsumowującą twórczość rodziny JAROCKICH.
Trzej bracia – Wojciech, Krzysztof, Zbigniew oraz syn Krzysztofa, Jędrzej  – są twórcami pokaźnych rozmiarów kolekcji malarstwa sztalugowego oraz rzeźby.
Dorobek artystów stanowi warsztat ściśle powiązany z tematyką, wokół której oscyluje działalność MŁiJ. Zarówno w rzeźbie jak i malarstwie Jarockich dominuje wątek animalistyczny. Częstym motywem, zwłaszcza w malarstwie, jest koń miękko modelowany techniką mieszaną lub akrylami. Gonitwy, turnieje polo czy zaprzęgi ukazują dynamikę, siłę ale przede wszystkim piękno tych niezwykłych zwierząt.
Wystawa podzielona zostanie na dwie części. Pierwsza to szeroki walor malarstwa sztalugowego. Zobaczymy tu techniki mieszane oraz akwarele w różnych formatach. Wernisaż odbędzie się 25 listopada 2015 r. o godz. 18.00. W połowie lutego 2016 r. odbędzie się wernisaż II części wystawy. Muzeum zaprezentuje wówczas rzeźby Jarockich w drewnie, kamieniu, brązie.
Będzie to również wyjątkowa okazja, aby zetknąć się osobiście z autorami prac. Spotkania tematyczne towarzyszące wystawie z udziałem m.in. Krzysztofa Jarockiego urozmaicą ekspozycję.
Wszystkich, którzy chcą poznać sztukę rodziny Jarockich, zapraszamy do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. HEJ NA KOŃ ma przyjemność być patronem medialnym wystawy.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które uzupełnią ekspozycję malarstwa Jarockich.

15 grudnia 2015 r. godz. 18.00 – I spotkanie z artystą.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Jarockim, który opowie o swo­im malarstwie. Będzie można wówczas posłuchać m.in. o tym jak powstają obrazy artysty, dlaczego konie tak często pojawiają się w jego pracach oraz jak narodziła się pasja malarza.

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania z Krzysztofem Jarockim w dowolnie wybranym terminie dla grup zorganizowa­nych po wcześniejszym umówieniu.

Szczegółowe informacje pod nr tel.: 22 522 66 38 oraz na stronie internetowej www.muzeum.warszawa.pl.

Ekspozycja „Jaroccy – Malarstwo” stanowi pierwszą część wystawy będącej dotychczasowym podsumowaniem twórczości artystów.

Bracia Wojciech (ur. 1954 r.), Krzysztof (ur. 1959 r.) oraz Zbigniew (ur. 1962 r.) pochodzą z niewielkiej miejscowości Bokiny na Podlasiu. Już od wczesnych lat przejawiali zainteresowania zajęciami plastycznymi. Wojciech i Zbigniew ukończyli Wydział Rzeźby warszawskiej ASP. Krzysztof jako samouk konsekwentnie przez wiele lat kształtował swój indywidualny styl. Dziś wszyscy trzej są autorami pokaźnych rozmiarów kolekcji prac w dziedzinie rzeźby oraz malarstwa sztalugowego. Od kilku lat również najmłodszy członek rodziny – Jędrzej (syn Krzysztofa, ur. 1995 r.) zajmuje się malarstwem.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.