Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KLUB GAJA: POMÓŻMY PEGAZOWI I WHITE LADY

Pegaz i Lady, konie uratowane przez Klub Gaja, potrzebują specjalistycznego leczenia.

 

Foto: KLUB GAJA

Foto: KLUB GAJA

„Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela” — Antoine de Saint-Exupéry. Pegaz i Lady, konie uratowane przez Klub Gaja, potrzebują specjalistycznego leczenia. Zostań ich przyjacielem. Wpłacając nawet drobną kwotę pomożesz im w powrocie do zdrowia. Konie będą leczone w klinice EQUI VET SERWIS, koszt leczenia to 6300 zł. Liczy się każda złotówka!
Pegaza czeka specjalistyczna operacja zębów
Pegaz jest starszym, osiemnastoletnim wałachem. Został uratowany przed śmiercią w rzeźni przez Klub Gaja w 2000 roku. Jest bardzo towarzyski w stosunku do ludzi, natomiast na pastwisku jest przywódcą stada. Dotychczas pod okiem Klubu Gaja wiódł zdrowy i szczęśliwy żywot. Jego wada zgryzu, pomimo stałej korekcji zębów wymaga szczególnej uwagi. Podczas ostatniej wizyty lekarza weterynarii okazało się, że jeden z jego zębów należy usunąć. Zabieg ten, mimo, że wydaje się trywialny, u koni jest dość skomplikowany. Usunięcie zęba wymaga przewiezienia konia do kliniki specjalistycznej i usunięcia go w sposób operacyjny. Bez operacji, zęby w takim stanie u koni powodują zapalenie ośrodkowego układu nerwowego i bardzo bolesną śmierć. Uratujmy Pegaza przed bolesną śmiercią i pomóżmy mu przeżyć j jeszcze lata w zdrowiu! Po operacji Pegaz będzie mógł nadal cieszyć się zdrowiem i żyć w towarzystwie ludzi i zwierząt przez wiele lat!
White Lady cierpi na nowotwór tarczycy
White Lady od paru lat jest życiową towarzyszką Pegaza. Niestety Lady ma nowotwór tarczycy. Jest starszą, osiemnastoletnia kobyłką. Jej życie nie zawsze było kolorowe lecz od paru lat u boku Pegaza czuje się dobrze, coraz bardziej ufa człowiekowi i chce z nim współpracować. Podczas ostatniej wizyty lekarza weterynarii okazało się, że ma przeżuty nowotworowe w jamie ustnej. Musi być poddana zabiegowi ostrzyknięcia guza z wewnątrz pyska. Ten zabieg jest konieczny by zahamować rozrosty i pozwolić Lady spokojnie i bezboleśnie spożywać posiłki. Bardzo potrzebujemy pomocy by zapewnić White Lady możliwie najwięcej komfortu w zbliżających się ostatnich latach jej życia.
Klub Gaja może ratować konie przeznaczone na rzeź, chore czy zaniedbane, wspierać ich leczenie i utrzymanie dzięki hojności ofiarodawców i wpłatom z 1% podatku (KRS 0000120069)

wspomoz_pegazaPegaza i White Lady można wesprzeć przez portal  Siepomaga.pl    lub wpłacając darowiznę na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120) z dopiskiem:  Dla Pegaza i White Lady.

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.