Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

GAJA: PRZYNIEŚ MAKULATRURĘ DLA KONI I ŚRODOWISKA

W dniach od 29. kwietnia do 5. maja Klub Gaja zaprasza do udziału w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”…

 

Kontener na makulaturę przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej; foto: KLUB GAJA

Foto: KLUB GAJA

Stare gazety, kartony czy zużyty papier do ksero to „śmieci”, które mogą stać się cennym surowcem wtórnym. W dniach od 29. kwietnia do 5. maja Klub Gaja zaprasza do udziału w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przyniesienia makulatury do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej. W tym czasie na parkingu przed wejściem głównym do sklepu zostanie umieszczony specjalnie oznaczony kontener.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic, by dołączyli do akcji. Dochód ze zbiórki makulatury wspomoże leczenie i utrzymanie uratowanych koni Klubu Gaja. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń organizowanych wspólnie z hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. W ciągu 4 lat razem z mieszkańcami Bielska i okolic uzbieraliśmy już blisko 50 ton makulatury. Do kontenera trafiają stare gazety, zniszczone, niepotrzebne już książki czy zapisane dziecięce zeszyty. Cieszymy się z każdej oddanej kartki lub kartonu, które są dowodem na to, że ludziom zależy zarówno na ochronie środowiska jak i na pomocy potrzebującym zwierzętom – komentuje Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Drumla uratowana przez Klub Gaja -Białej; foto: Klub Gaja.

Drumla uratowana przez Klub Gaja -Białej; foto: Klub Gaja.

W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:

darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)

– zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069

adopcję wirtualną.

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.