Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

O sukcesach arabów w Krakowie

W Krakowie trzy wykłady pod wspólnym tytułem „Sukcesy koni czystej krwi arabskiej polskiej hodowli na arenie światowej”.

Podczas wykładów; foto KATARZYNA KALINOWSKA

Podczas wykładów; foto KATARZYNA KALINOWSKA

Wczoraj (9 maja) w Krakowskim Kole Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, przy współudziale Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Zakładu Hodowli Koni INoZ Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie odbyły się trzy wykłady pod wspólnym tytułem „Sukcesy koni czystej krwi arabskiej polskiej hodowli na arenie światowej”.

Prelegentami byli Anna Stojanowska, która przybliżyła historię pojawienia się koni arabskich na ziemiach polskich, Marek Trela przedstawił historię powstania Stadniny Koni w Janowie Podlaskim a Jerzy Białobok opowiedział o największych międzynarodowych sukcesach koni wyhodowanych w Michałowie.

Publiczność wypełniła salę wykładową tak szczelnie, że zabrakło miejsc siedzących i okupowano schody. Wśród słuchaczy byli zarówno naukowcy, nauczyciele akademiccy, studenci, jak i zwykli miłośnicy koni arabskich z całej Polski. Spotkanie trwało cztery godziny, co najlepiej świadczy, jak było interesujące. Prelegentów uhonorowano kilkuminutową owacją na stojąco, a uczestnicy spotkania rozchodzili się z nadzieję, że kolejne wykłady z tak wybitnymi fachowcami wkrótce znowu się odbędą.

Podziękowania należą się również Magdalenie Pieszcze z Zakładu Hodowli Koni Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która była pomysłodawczynią spotkania.

Tekst i foto:

Katarzyna Kalinowska/ hejnakon.pl

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.