Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KLUB GAJA: RATUJ KONIE – ZESZYTY NA MAKULATURĘ

Klub Gaja rozpoczyna zbiórkę makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej…

Foto: GAJA / MONIKA SUSZEK

Uratowana klacz DRUMLA; foto: KLUB GAJA / MONIKA SUSZEK

 Klub Gaja rozpoczyna zbiórkę makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. „Zeszyty na makulaturę” to hasło przewodnie czerwcowej zbiórki, która będzie trwała do 3 lipca 2016r.

 

Letnią zbiórką makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej rozpoczynamy wakacje i kończymy rok szkolny 2015/2016. Przekażmy na makulaturę stare zeszyty, nieużywane już podręczniki czy zapisane zeszyty ćwiczeń. Niech będzie to symboliczne zakończenie roku szkolnego, które pomoże leczyć i wspomagać konie uratowane przez Klub Gaja – zachęca Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

kontener_Auchan

Foto:KLUB GAJA

 

Do kontenera można również wrzucić kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W dniach 24. czerwca – 3. lipca do specjalnie oznaczony kontener stoi przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.

 

Akcja Klubu Gaja  „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest prowadzona  na terenie Centrum Handlowego Auchan w Bielsku-Białej cyklicznie od 5 lat  i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych Klientów.  To  dowód na to, jak wielu osobom nie jest obojętny los koni. Bardzo nam miło że możemy wesprzeć tę szlachetną akcję i przyczynić się do zwiększania świadomości społecznej w zakresie ochrony zwierząt i otaczającego nas środowiska – mówi Agnieszka Kucharska-Capłap dyrektorka Auchan w Bielsku-Białej.

 

W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

 

W ciągu 5 lat Klub Gaja razem z mieszkańcami Bielska i okolic oraz hipermarketem Auchan uzbierał już blisko 50 ton makulatury. 1 tona makulatury to uratowane przed wycinką 17 drzew. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” organizowana przez Klub Gaja w ramach programu Święto Drzewa trwa nieprzerwanie od 2003 roku na terenie całego kraju. Zachęcamy do dołączenia do działań!

 

Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:

– darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

– stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)

– zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069

– adopcję wirtualną.

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.