Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

EMIRA – SUPER GWIAZDA PRIDE OF POLAND

W Agencji Nieruchomości Rolnych odbyła się (30.06)…

Foto: KATARZYNA KALINOWSKA

Foto: KATARZYNA KALINOWSKA

W Agencji Nieruchomości Rolnych odbyła się (30.06) konferencja pt. „Przygotowania do Dni Konia Arabskiego i Aukcji Pride of Poland 2016 w Janowie Podlaskim”. Przedstawiono super gwiazdę aukcji.

Po długich oczekiwaniach, domysłach i niepokojach dowiedzieliśmy się, który koń podczas tegorocznej aukcji będzie tym najważniejszym, najcenniejszym (LOT 0). To siwa EMIRA (Laheeb – Embra/Monogramm) ur. w 2000 r. hodowli i własności SK Michałów.

Emira w swojej karierze zdobyła m.in.:

– Młodzieżowy Championat Polski i tytuł Najlepszego Konia Pokazu Janów Podlaski 2001

– III miejsce i brązowy medal w Championacie Europy w Lier 2014 r.

– III miejsce i brązowy medal w Pucharze Narodów w Aachen w 2014 r.

– III miejsce i brązowy medal w Championacie Świata w Paryżu w 2014 r.

Gwiazdą aukcji będzie Sefora. (LOT 1)

Dyskusję i to juz po raz kolejny wywołało wystawienie na sprzedaż ogiera Alerta (Piaff – Andaluzja by Sanadik El Shaklan), jednego z niewielu przedstawicieli rodu Ilderim. Jeszcze dziś w jego sprawie ma się zebrać Rada ds. hodowli koni przy Ministerstwie Rolnictwa. Znawcy twierdzą, że tego ogiera podczas tegorocznej aukcji nie należy pozbywać się ze względu na cenną pulę genetyczną. (KK)

PS Agencja, jak zwykle, poinformowała o swojej konferencji w późnych godzinach wieczornych, co poskutkowało liczbą obecnych dziennikarzy. Było ich zaledwie siedmiu.

SUPERGWIAZDĄ PRIDE OF POLAND 2016 MIAŁA BYĆ WIEŻA MOCY

WIEŻA MOCY (2)

                          W nawiązaniu do mojej informacji (30.06) z konferencji organizowanej przez Agencję Nieruchomości Rolnych, na której prezes Karol Tylenda podał imię supergwiazdy, Emiry, zapewnił jednocześnie, że podczas tegorocznej aukcji nie miała być i nie będzie sprzedana Wieża Mocy (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern).  Wielokrotnie podkreślał, że informacja o wystawieniu tej klaczy była jedynie złośliwą plotką skierowaną przeciwko ANR. Tymczasem… dzięki pani Lidii Pawłowskiej dowiedzieliśmy się, że to właśnie Wieża Mocy miała być tegoroczną supergwiazdą Pride of Poland 2016.
Na szczęście klacz zostaje w Polsce – miejmy nadzieję, że na długo, a stało się tak za sprawą wielu koniarzy, którym hodowla arabów nie jest obojętna.
 
Katarzyna Kalinowska

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.