Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Do poczytania  >  Bieżący Artykuł

JAGODOWE ŻNIWA I NIE TYLKO

„Jagodowe żniwa za brodem” – pod takim hasłem w Kicinach…

Foto: FAPA-PRESS

Prowadzi Julia Raczyńska, foto: FAPA-PRESS

„Jagodowe żniwa za brodem” – pod takim hasłem w Kicinach na terenie gminy Zabrodzie odbywały się w niedzielę (10 lipca) Mazowieckie Mistrzostwa w Zbieraniu Jagód.

 

Foto: FAPA-PRESS

Dopinanie wszystkiego na ostatni kwiatek; foto: FAPA-PRESS

Zbierano jagody, ale też wybierano Jagódeczki, Jagódki i Jagody Mazowsza. Artyści prezentowali prace malarskie i fotograficzne. Pole do popisu mieli najmłodsi, którzy uczestniczyli w konkursie plastycznym. Były też występy sceniczne, znani i nieznani czytali wiersze Marii Konopnickiej… Wśród znanych dostrzegliśmy Beatę Tyszkiewicz, Karolinę Wajdę, Daniela Olbrychskiego. – Ale – zapyta ktoś – co to ma wspólnego z jeździectwem? Ano ma. Jedną z głównych atrakcji imprezy był kadryl w wykonaniu amazonek ze Stajni TAXUS z Niegowa komentowany na bieżąco przez znawczynię tematu, twórczynię Akademii Sztuki Jeździeckiej – Karolinę Wajdę. Brawa dla właścicieli stajni: Beaty Kornatki i jej męża Manfreda, którzy gdzie tylko mogą, popularyzują jeździectwo. Brawa także dla organizatorów „Żniw”, które dzięki atrakcyjnemu programowi przyciągnęły publiczność nie tylko z terenu gminy Zabrodzie.

_DSC7026

Z lewej Beata Kornatka – właścicielka stajni ze swoimi amazonkami; foto: FAPA-PRESS

 

Foto: FAPA-PRESS

Amazonki zachwyciły gości strojami i umiejętnościami jeździeckimi; foto: FAPA-PRESS

 

Sylwia Mędrzycka, kadrylowa dyrygentka; foto: FAPA-PRESS

Sylwia Mędrzycka, kadrylowa dyrygentka; foto: FAPA-PRESS

_DSC6960

Na pierwszym planie Edyta Grześkiewicz, dalej Marta Witkowska; foto: FAPA-PRESS

 

Foto: FAPA-PRESS

Kadryl dedykowano Manfredowi, właścicielowi Stajni TAXUS, który akurat w „Żniwa” obchodził 59 urodziny. Wszystkiego Najlepszego! Foto: FAPA-PRESS

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.