Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

POKONKURSOWA WYSTAWA W MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA

Od 7 września 2016 w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w warszawskich Łazienkach czynna…

Plakat B1 2016.indd Od 7 września 2016 w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w warszawskich Łazienkach czynna będzie wystawa laureatów XXI Konkursu Fotograficznego “Łowcy Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego. Muzeum od lat jest gospodarzem tych ekspozycji.


Włodzimierz Puchalski ( 1909 – 1979 r.) to postać wyjątkowa pośród dokumentalistów świata fauny i flory. Był przyrodnikiem, fotografem, myśliwym, autorem książek i filmów. Sam zdobył wiele nagród jako doskonały fotograf przyrodniczy. W sposób niezwykle subtelny potrafił uchwycić piękno otaczającej natury. Jego prace zachwycają po dziś dzień dając inspirację kolejnym pokoleniom pasjonującym się fotografią dokumentalną.

Prace prezentowane na wystawie wieńczącej konkurs to zapis wielu godzin spędzonych na poszukiwaniach tego jedynego momentu, ogromnej pasji, ale przede wszystkim talentu pozwalającego przedstawić naturę w jej najpiękniejszym wydaniu.

Wystawa, której HEJ NA KOŃ jest patronem medialnym, będzie czynna do 9 października 2015 roku.

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.