Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

ZAPOWIEDŹ WYSTAWY – TRAMWAJE KONNE 1866-1908

W tym roku obchodzimy jubileusz 150- lecia oddania do użytku publicznego w Warszawie pierwszej linii Kolei Konnej (tramwaju konnego).

 

Foto: Archiwum MŁiJ - prawa autorskie zastrzeżone.

TRAMWAJ KONNY NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU, WARSZAWA OK. 1884 R.; FOTO KONRAD BRANDEL, KADR. ZE ZBIORÓW MUZEUM WARSZAWY.

W tym roku obchodzimy jubileusz 150- lecia oddania do użytku publicznego w Warszawie pierwszej linii Kolei Konnej (tramwaju konnego).

Tramwaje konne jeździły po ulicach Warszawy ponad 42 lata licząc od roku 1866, kiedy uruchomiono pierwszą linię, a kończąc na roku 1908, kiedy na ulice wyjechały pierwsze tramwaje elektryczne. Dla uczczenia tej rocznicy powstała wystawa pt. „Początki komunikacji miejskiej w Warszawie – tramwaje konne 1866-1908” przygotowana przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Współorganizatorem wystawy są Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.

Wernisaż odbędzie się 12 grudnia b.r.. Zwiedzających zapraszamy od 14 grudnia 2016 r. do 12 marca 2017 r. Portal HEJ NA KOŃ ma przyjemność być patronem medialnym wystawy.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.