Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

GAJA: PONAD 10 TON MAKULATURY OD BIELSZCZAN

Z uzyskanych środków z tej zbiórki makulatury, Klub Gaja – mówi Katarzyna Chałas – będzie mógł m.in. opłacić zabiegi rehabilitacyjne Normana, konia terapeuty, który w lutym tego roku złamał nogę.

 

Foto: KLUB GAJA

Foto: KLUB GAJA

W dniach 21-30 października 2016 roku odbyła się zbiórka makulatury w ramach akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Razem z mieszkańcami Bielska-Białej i okolic, hipermarketem Auchan z Bielska-Białej i firmą Eko-Wtór z Bystrej uzbieraliśmy ponad dziesięć ton makulatury. Wszystkim, którzy dołączyli do akcji bardzo serdecznie dziękujemy!

Z uzyskanych środków z tej zbiórki makulatury, Klub Gaja będzie mógł m.in. opłacić zabiegi rehabilitacyjne Normana, konia terapeuty, który w lutym tego roku złamał nogę. Norman wraca do zdrowia, kości zrosły się, lecz postępujące zwyrodnienie stawów powoduje kulawiznę. Mamy nadzieję, że dzięki zabiegom rehabilitacyjnym Norman będzie miał szansę na spokojne, końskie życie i być może będzie nadal mógł pomagać innym – mówi Katarzyna Chałas z Klubu Gaja. Norman jest jednym z 60 koni uratowanych dotychczas przez Klub Gaja – dodaje.

Foto: KLUB GAJA

Foto: KLUB GAJA

Kilka dni temu rozpoczęły się zabiegi rehabilitacyjne Normana. Prowadzi je mgr Aleksandra Sałacińska z Equi Care Fizjoterapia Koni z Łodzi,, która wierzy w powodzenie przygotowanej terapii i powrót konia do zdrowia. W programie rehabilitacji znalazły się: laser wysokoenergetyczny, sonoterapia (ultradźwięki), kinesiology taping i masaż.

W Polsce przeznacza się na ubój ponad 42 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas sześćdziesiąt koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

Zachęcamy do podejmowania działań na rzecz pomocy uratowanym koniom poprzez:

wpłatę darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
– stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
– zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie
przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069
– adopcję wirtualną.

 

Można wesprzeć Normana poprzez wpłatę na portalu SiePomaga.pl >>>>>

Dołącz do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”  >>>>>

Więcej informacji:
www.swietodrzewa.pl
www.klubgaja.pl

Kontakt:

Katarzyna Chałas – Klubu Gaja – koordynatorka bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” 661 621 405

 

 

 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.