Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

GMINNY HUBERTUS W STERDYNI

Wybudowany w XVII wieku Pałac Ossolińskich zmienia swój charakter i otwiera się na turystów. Już w sobotę 30 września na terenie Pałacu odbędzie się pierwszy gminny Hubertus w Sterdyni.

21728587_1478424885574419_2461942898003793572_o

Wybudowany w XVII wieku Pałac Ossolińskich zmienia swój charakter i otwiera się na turystów. Już w sobotę 30 września na terenie Pałacu odbędzie się pierwszy gminny Hubertus w Sterdyni. Wszyscy mogą czuć się zaproszeni nie tylko do wzięcia udziału w imprezie, ale również do spacerów po dotychczas zamkniętym terenie zabytkowej posiadłości, która dopiero od maja tego roku jest ogólnie dostępna dla gości.

W programie imprezy przygotowano wiele atrakcji m.in. paradny przejazd ulicami Sterdyni do Pałacu Ossolińskich, konkurencje sprawnościowe i pokazy jeździeckie oraz finałową gonitwę za lisem. Dzieci mogą liczyć na darmowe przejażdżki konne, czy spróbowanie gry w paintball. Warto przy okazji Hubertusa poznać niezwykłą, ponad 300 letnią historię Pałacu, który podczas II wojny światowej uniknął zburzenia, mimo, że linia frontu przebiegała zaledwie kilka kilometrów dalej. Następnie został zajęty przez NKWD, a w kolejnych latach we wnętrzach obiektu funkcjonowała Izba Porodowa. Do dnia dzisiejszego pewna grupa szczęśliwców może pochwalić się oficjalnym dokumentem, gdzie miejscem urodzenia jest właśnie Pałac Ossolińskich.

– Nie chcemy ograniczać się do działalności hotelarskiej, organizacji konferencji czy wesel, ale wspólnie promować ten piękny region, jak również lokalną kulturę i sztukę. Na pewno będziemy organizować kolejne wydarzenia wspólnie z lokalnymi władzami – mówi Robert Nowak, menedżer obiektu. – Marzy nam się park rzeźby na terenie pałacowego parku, który promowałby młodych artystów, ale to perspektywa najwcześniej przyszłego roku.

Po hubertusowych wrażeniach przygotowano dla gości poczęstunek oraz zabawę z DJ-em. Impreza jest świetną okazją do zwiedzenia Pałacu i spróbowania potraw z pałacowej restauracji. W trakcie Hubertusa zaprezentują się również lokalne koła łowieckie.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Stajni u Macieja z Kolonii Seroczyn, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Hotelu Pałac Ossolińskich.

Start imprezy 30 września o godz. 14.00 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni przy ul. Lipowej 2. Wstęp wolny.

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.