Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

WYSTAWA KRZYSZTOFA JARCZEWSKIEGO

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 14 listopada o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy Krzysztofa Jarczewskiego „Gwiazdy prerii i twardziele westernu”.

23376425_1867411263273608_928858556700153949_n

Foto: KRZYSZTOF JARCZEWSKI

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 14 listopada o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy Krzysztofa Jarczewskiego „Gwiazdy prerii i twardziele westernu”. Miejsce: Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102

Wystawa fotografii Krzysztofa Jarczewskiego „Gwiazdy prerii i twardziele westernu” to ekspozycja, pokazująca wieloletnie marzenie autora o przeniesieniu widzów do świata westernu – koni, Dzikiego Zachodu. Pierwszy kalendarz, „Twardziele Westernu”, powstał dla Marysi Kobak, która potrzebowała wsparcia finansowego na rehabilitację po ciężkim wypadku samochodowym. Nadrzędnym celem było niesienie pomocy, za co w tym miejscu należą się podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania. Wyjątkowi ludzie, piękne gesty, harmonijna współpraca, to elementy, które sprawiły, że praca włożona w powstanie kalendarza dała ogromną przyjemność zarówno autorowi zdjęć, jak i modelom. Powstał w ubiegłym roku w miasteczku Western City w Ścięgnach pod Karpaczem, w którym tuż po przekroczeniu bram przenosimy się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Modelami do pierwszej edycji kalendarza byli twardzi faceci z zasadami, nierozłącznie związani z końmi i mocno osadzeni w stylu western, poprzez swoje zawodowe lub hobbystyczne poczynania.
Fotografie do drugiej edycji kalendarza -„Gwiazdy prerii” – również częściowo powstały w Western City, ich bohaterkami, tym razem, stały się kobiety. Dzielne i silne, w których bystre oko fotografa dostrzegło godne wyeksponowania piękno, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Modeli obu edycji łączy podejście do pracy z końmi, opierające się na porozumieniu, odrzucające przemoc. Dzięki nim wspólny świat ludzi i zwierząt staje się lepszym miejscem.
Poprzez swoje fotografie Krzysztof Jarczewski udowadnia, że jest nie tylko fotografem prasowym, ale i wrażliwym artystą potrafiącym się doskonale odnaleźć również w fotografii portretowej. Charakterystyczne, często tajemnicze zdjęcia, będące wynikiem wyrafinowanej gry światłem, przenoszą widzów w świat Dzikiego Zachodu. Wystawa dostarcza zarówno głębokich doznań estetycznych, ale również promuje styl western, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, między innymi dzięki fotografiom do obu edycji kalendarza, co było także zgodne z intencją autora.
Wystawę będzie można oglądać do dnia 27 listopada 2017 r.


Krzysztof Jarczewski – współpracuje z miesięcznikami: „Newsweek Polska”, „Forbes”, „Puls Biznesu”, „Angora”. Jest członkiem Polskiej Agencji Fotografów FORUM i Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.