Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

„MALUJĄ, RYSUJĄ, RZEŹBIĄ KONIE” – PREMIERA KSIĄŻKI W ŁAZIENKACH

W Powozowni przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa…

Od lewej Mariusz Krzemiński, Piotr Dzięciołowski, Andrzej Grzybowski, Hanna Łysakowska; foto EWA JAWORSKA

 W Powozowni przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (oddział Muzeum Łazienki Królewskie) odbyło się 18 października 2018 roku spotkanie z Piotrem Dzięciołowskim i jego najnowszą książką ”Malują, rysują, rzeźbią konie”.  

Okładka autorstwa Malwiny de Brade

Autor opowiadał o genezie tomu, w którym zawarł historie z życia trzydziestu dwu artystów inspirujących się końmi. Wśród publiczności dostrzegliśmy wielu twórców ze stronic książki, m.in. legendarnego Andrzeja Grzybowskiego. Wszystkich artystów wymienić nie sposób.

Wieczór w powozowni był też okazją dla Wydawcy – ROSY PP –  do wręczenia nagród dwóm artystkom malarkom, które nadały książce ostateczny kształt: Magdzie Braciszewskiej-Klimek i Malwinie de Brade. Za swoją twórczą pracę otrzymały reliefy autorstwa rzeźbiarki Ewy Jaworskiej.

Nagrody w postaci reliefów autorstwa EWY JAWORSKIEJ dla Magdy Braciszewskiej-Klimek i Malwiny de Brade

Spotkanie prowadziła Hanna Łysakowska z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa; fragmenty książki czytał aktor i miłośnik koni Mariusz Krzemiński. (ej)

***

Książka dostępna jest w księgarni internetowej Akademii Jeździeckiej – zakładka NOWOŚCI)  http://akademiajezdziecka.pl/  ; od przyszłego tygodnia będzie ją można również kupić w Łazienkach Królewskich, m.in. w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz za pośrednictwem portalu hejnakon.pl

 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.