Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

O WKKW NA OLIMPIADZIE W BERLINIE 1936

„POLSCY JEŹDŹCY OLIMPIJSCY OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO”…

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie rozpoczyna cykl „POLSCY JEŹDŹCY OLIMPIJSCY OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO”. Placówka zaprasza na kolejne spotkanie, tym razem poświęcone „Wszechstronnemu Konkursowi Konia Wierzchowego – Berlin 1936”. Hej Na Koń jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Odbędzie się ono 16 grudnia 2018 r. w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich, początek o godz. 17.00. W trakcie przedstawiona zostanie historia startu Polaków w olimpijskim konkursie WKKW, jego okoliczności i wspaniały w tych dramatycznych okolicznościach efekt – srebrny medal zespołu. Poznamy sylwetki zawodników i całej ekipy, także ich późniejsze losy.

Podczas panelu specjaliści będą dyskutować o historii, współczesności i przyszłości Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, sztandarowej dyscyplinie polskiego jeździectwa.

Spotkanie jest kolejnym wydarzeniem, jakie Muzeum przygotowało w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Pierwsze, poświęcone skoczkom, którzy reprezentowali nasze barwy w Berlinie, na Igrzyskach Olimpijskich w 1936 roku, odbyło się 18 listopada.

Dla zainteresowanych grudniowym spotkaniem organizatorzy przygotowali pulę zaproszeń, niestety skromną z racji „pojemności” Teatru Królewskiego. Stąd prośba o wcześniejszy kontakt z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, tel. 22 522 66 31) w celu rezerwacji zaproszenia.

 

 

 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.