Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KLUB GAJA: MAKULATURA DLA KONI

W dniach 9 – 19 maja…

Drumla; foto KLUB GAJA

 W dniach  9 19 maja Klub Gaja już po raz dwunasty zaprasza chętnych do przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera usytuowanego przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421). Wiosenna zbiórka makulatury na rzecz ratowania koni stała się już tradycją, w którą angażują się mieszkańcy Bielska-Białej i okolić oraz pracownicy sklepu. Konie uratowane przez Klub Gaja są coraz starsze przez co wymagają specjalistycznej opieki. Razem możemy im pomóc!

 

W Polsce wciąż na rzeź przeznacza się młode konie hodowane na mięso oraz te schorowane po ciężkich pracach polowych i leśnych oraz wykluczone ze sportu. Część z nich, sprzedawanych za granicę, czeka długa podróż przypłacona ranami i stresem, a nawet śmiercią. W zeszłym roku w naszym kraju na ubój trafiło około 26 tysięcy koni. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja może pokryć koszty m.in. utrzymania koni, leczenia i terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej, dentystycznej oraz specjalistycznych zabiegów i leków.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji przed Auchan w Bielsku-Białej udało się zebrać prawie 24  tony makulatury! Jedna tona chroni przed wycięciem średnio 17 drzew, tak więc wspólnie udało się nam uratować 408 drzew czyli pokaźny kawałek lasu.

 – Bardzo cieszy duże zaangażowanie Bielszczan w naszą akcję pomocy koniom. W każdym domu znajdzie się jakaś makulatura – stare gazety, książki czy kartony, które podczas wiosennych porządków można przywieźć do podstawionego przez nas kontenera i pomóc w ten sposób zwierzętom – mówi Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

Jednym z podopiecznych Klubu Gaja jest Aklino, którego uratowaliśmy w wieku 2,5 roku. Nie widział na lewe oko i miał niedźwiedzią łapę. Pomimo tego zapowiadał się na wspaniałego towarzysza. Aklino pracował przez wiele lat w hipoterapii pomagając i lecząc niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Jeździeckim Osób Niepełnosprawnych HIPPOLAND. Teraz jest na zasłużonej emeryturze. Ma problemy m.in. z niedźwiedzią pęciną, sztorcem, ochwatem przeciążeniowym i zerwanym ścięgnem.

 

Drumla  miała trafić na rzeź po wielu latach ciężkiej pracy. Pracowała w polu, ciągnęła bryczkę, rodziła źrebaki.  W  2012 roku Klub Gaja uratował klacz i przekazał do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Drumla pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w rehabilitacji. Teraz ma 20 lat. Z powodu urazów ścięgien w lewej, tylnej nodze Drumla nie może być użytkowana. Cierpi także na zaawansowaną końską astmę.

 

Przynosząc makulaturę do Auchan w Bielsku-Białej można pomóc w zapewnieniu im szczęśliwego końskiego życia.

Klub Gaja może pomagać zwierzętom tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:
darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota wpłacana regularnie)
• pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”
• przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069).

Więcej informacji: Jarosław Kasprzyk, Klub Gaja tel. 695 92 56 46

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.