Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

NADZIEJE, PLANY, MARZENIA

Przed nami nowy rok. Każdy łączy z nim jakieś plany, liczy, że ziszczą mu się skryte marzenia, że najbliższe dwanaście miesięcy będzie lepsze niż poprzednie, a przynajmniej nie gorsze. Spytaliśmy kilku znanych koniarzy, z jakimi  nadziejami wchodzą  w NOWY 2013  ROK? Oto, co nam powiedzieli:

ANNA BIENIAS; foto:FAPA-PRESS

ANNA BIENIAS, trenerka i jedna z naszych najsłynniejszych  zawodniczek uprawiających ujeżdżenie: życzę zdrowia zawodnikom i koniom oraz powodzenia na arenach sportowych; w roku 2013 planuję start w Mistrzostwach Polski na moim Paseo HL, który, mam nadzieję, pokaże, na co go stać.

 

HALINA GRONOWSKA; foto:FAPA-PRESS

HALINA GRONOWSKA, niegdysiejsza gwiazda Rewii Konnej, trenerka, psycholożka koni: życzę jeźdźcom, by starali się rozumieć konie, wtedy konie będą rozumieć jeźdźców.

ALEX JARMUŁA; foto:FAPA-PRESS

ALEX JARMUŁA pierwszy kowboj RP, wielokrotny mistrz Polski w reiningu, mistrz Europy Środkowej: życzę sobie większego poszanowania hipicznej profesji, a co za tym idzie, gaży adekwatnej do wysiłku i umiejętności. Najwyższy czas, by praca trenerów, hodowców, zawodników była godnie opłacana.

ANDRZEJ LEMAŃSKI; foto:FAPA-PRESS

ANDRZEJ LEMAŃSKI, członek kadry narodowej, mistrz Polski w dyscyplinie skoki przez przeszkody, uczestnik Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, trener: marzy mi się, by moje konie uporały się wreszcie z dolegliwościami zdrowotnymi i trenowały zgodnie z harmonogramem. Myślę tu m.in. o moim podstawowym i zasłużonym, szesnastoletnim Bischoflu, z którym zamierzam wystartować w Mistrzostwach Europy 2013.

WOJCIECH MICKUNAS; foto:FAPA-PRESS

WOJCIECH MICKUNAS, były zawodnik wkkw, także skoków i ujeżdżenia, obecnie trener, prezes Stowarzyszenia Hipologicznego Pro Hipico Bono: życzę sobie, żeby nie tylko z przyszłym rokiem, ale każdym(!) przybywało jeźdźców traktujących konie, jak istoty rozumne i czujące, a nie jak narzędzia do zaspokajania własnych ambicji.

WANDA WĄSOWSKA; foto:FAPA-PRESS

WANDA WĄSOWSKA, pierwsza dama polskiego jeździectwa, niegdyś zawodniczka, dziś trenerka ujeżdżenia: życzę sobie zdrowia, zdolnych koni i zdolnych uczniów.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.