Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KLUB GAJA: POMÓŻ KONIOM, PRZYNIEŚ MAKULATURĘ

KLUB GAJA już po raz czternasty…

Pomimo trudności związanych z epidemią Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i EkoWtór Jakubiec organizuje już po raz 14. zbiórkę makulatury w intencji ratowania i leczenia koni znajdujących się pod opieką stowarzyszenia. W dniach 15-29 czerwca zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421).

Akcja na rzecz ratowania koni w Bielsku-Białej stała się już tradycją. Dzięki zaangażowaniu bielszczan i mieszkańców okolic oraz pracowników hipermarketu w ubiegłym roku udało się zebrać blisko 23 tony makulatury! Niestety, z roku na rok, cena makulatury w skupie spada. Dlatego wartość finansowa zbiórki jest symboliczna, natomiast społeczna jest ogromna! Mamy nadzieję, że to chwilowy kryzys na rynku surowców wtórnych.

Mówi: Jacek Bożek z Klubu Gaja:

            – Cieszymy się, że mieszkańcy Podbeskidzia przyzwyczaili się do naszej akcji, o czym świadczą liczne maile i telefony z zapytaniami o termin kolejnej zbiórki makulatury. Chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, a zarazem mądre wykorzystanie surowców, spotyka się od lat z wielkim zainteresowaniem. Potwierdza to nasze spostrzeżenie, że jeśli umożliwia się obywatelom działanie na rzecz dobra wspólnego to chętnie z niego korzystają.

Kasia; foto KLUB GAJA

Zebrane środki z akcji Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania koni, leczenia i terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej, dentystycznej. Jedną z podopiecznych stowarzyszenia jest klacz Kasia, która była hodowana na mięso i trzymana na krótkim łańcuchu. Z racji wieku i traumatycznych przeżyć wymaga specjalnego podejścia i leczenia. Cierpi na zwyrodnienie stawów, egzemę skórną i zaburzenia metaboliczne oraz poważne schorzenia stomatologiczne. Bardzo schorowana jest także White Lady, która cierpi na nowotwór tarczycy, wrzody, syndrom shivers (zaburzenia neurologiczne) i katalepsję. Cały czas wymaga opieki i specjalistycznego leczenia. Pegaz, pierwszy uratowany koń przez Klub Gaja, jako źrebię miał trafić do rzeźni. Cierpi na końską astmę oraz syndrom EOTRH, przez co wymaga częstszych zabiegów dentystycznych. Z racji wieku ma też problemy z lędźwiami.

Przynosząc makulaturę pod Auchan możemy pomóc uratowanym koniom!

Klub Gaja zachęca także do przekazywania darowizny na pomoc zwierzętom – numer konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 oraz do ADOPCJI WIRTUALNEJ KONI, która polega na stałych, comiesięcznych wpłatach na utrzymywanie i leczenie uratowanych koni.

Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Więcej informacji:

Jacek Bożek, Klub Gaja, tel. 603636554

Jarosław Kasprzyk, Klub Gaja, tel. 695925646

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.