Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KLUB GAJA I XV ZBIÓRKA MAKULATURY DLA KONI

Przed Auchan w Bielsku-Białej, przy…

Foto: Klub Gaja /Patryk Słotwiński

Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i EkoWtór Jakubiec organizuje już po raz 15-ty zbiórkę makulatury dla koni znajdujących się pod opieką stowarzyszenia. W dniach 21 -31 maja 2021 zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421).

 

Akcja na rzecz ratowania koni w Bielsku-Białej stała się już tradycją. Dzięki zaangażowaniu się bielszczan i mieszkańców okolic oraz pracowników hipermarketu w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 21 ton makulatury! Zebrane środki ze zbiórek makulatury Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania, leczenia, terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej, dentystycznej uratowanych koni. White Lady jest podopieczną Klubu Gaja od 10 lat. Obecnie ma 23 lata. Choruje na wrzody, nowotwór tarczycy, syndrom shiversa, astmę, ma problemy z sercem i jajnikami, cierpi na katalepsję oraz przebyła ochwat. Cały czas wymaga opieki i specjalistycznego leczenia. Pegaz, pierwszy uratowany koń przez Klub Gaja, jako źrebię miał trafić do rzeźni. Ma teraz 23 lata, cierpi na końską astmę oraz syndrom EOTRH przez co wymaga częstszych zabiegów dentystycznych. Z racji wieku ma też problemy z lędźwiami. Przynosząc makulaturę pod Auchan możemy pomóc uratowanym koniom!

Foto: Klub Gaja /Patryk Słotwiński

Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja, mówi – To już 15 akcja zbiórki makulatury, którą organizujemy wspólnie z hipermarketem Auchan i firmą Eko-Wtór Jakubiec, więc można powiedzieć, że mamy mały jubileusz. Bardzo cieszy, że akcja cały czas spotyka się z dużym, pozytywnym odzewem i zaangażowaniem mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy niejednokrotnie zbierają makulaturę przez dłuższy czas, aby przekazać ją Klubowi Gaja i wesprzeć w ten sposób utrzymanie uratowanych przez nas koni.

Klub Gaja od ponad 30 lat zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt. Doprowadziliśmy do wprowadzenia w Polsce Ustawy o ochronie zwierząt (1997). Pod petycją za wprowadzeniem ustawy zebraliśmy 600 tysięcy podpisów. Pierwsi w Polsce (1999) rozpoczęliśmy kampanię związaną z transportem zwierząt na ubój, głównie koni. Dzięki kampanii poprawiły się warunki transportu i liczba wywożonych zwierząt  na rzeź spadła. Pod petycją popierającą zakaz transportu koni zebraliśmy 500 tysięcy podpisów. Wspieraliśmy europejską kampanię „8 hours” dotyczącą  czasu transportu zwierząt na ubój, która zakończyła się sukcesem. Ratowaliśmy i wykupywaliśmy konie m.in. przeznaczone na rzeź.

Klub Gaja zachęca także do przekazywania darowizny na pomoc zwierzętom – numer konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 oraz do ADOPCJI WIRTUALNEJ KONI – która polega na stałych, comiesięcznych wpłatach na utrzymywanie i leczenie uratowanych koni.

Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Więcej informacji:

Jacek Bożek, Klub Gaja, tel. 603636554

Jarosław Kasprzyk, Klub Gaja, tel. 695925646

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.