Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

ZBIERAJ MAKULATURĘ, RATUJ KONIE

Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i EkoWtór Jakubiec organizuje już po raz 16-ty zbiórkę makulatury dla koni.

Pegaz i White Lady. Fot. Klub Gaja/Patryk Słotwiński

Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i EkoWtór Jakubiec organizuje już po raz 16-ty zbiórkę makulatury dla koni. W dniach 15-22 listopada 2021 zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421).

– Podtrzymywanie tradycji zbiórki makulatury pod bielskim Auchan stało się dla Klubu Gaja wręcz obowiązkiem społecznym. Bielszczanie i firmy z całego regionu dopytują się o tę akcję chcąc podzielić się z nami tym, co uzbierali w ciągu wielu miesięcy. Nie chcemy zawieść tych wszystkich, dla których środowisko naturalne i pomaganie zwierzętom ma znaczenie. Bardzo dziękuję ludziom, instytucjom i firmom wspierającym tę inicjatywę z dobrej woli i chęci niesienia pomocy – mówi Jacek Bożek, lider Klubu Gaja.

Paweł Bożyk z Pegazem i White Lady. Fot. Klub Gaja/Patryk Słotwiński

Konie uratowane przez Klub Gaja wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek i stan zdrowia. Staruszka Pegaza – pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z rzeźni, czeka zabieg chirurgiczny usunięcia chorego zęba, korekcja uzębienia i konsultacje ortopedyczne w klinice dla koni pod Poznaniem. Pegaz cierpi na syndrom EORTH i zaawansowaną próchnicę. Pomimo stałych zabiegów dentystycznych, z ósemki Pegaza pozostał jedynie szkielet, uniemożliwia to standardowy zabieg tarnikowania. Jest on niemożliwy w warunkach stajennych. Musimy przewieźć go do kliniki. Razem z Pegazem do kliniki pojedzie White Lady, która będzie miała korekcję uzębienia, diagnostykę ginekologiczną w kierunku sprawdzenia guzów endometrialnych oraz prawdopodobnie zabieg waginoplastyki.

Przynosząc makulaturę pod Auchan możesz pomóc uratowanym koniom! Zebrane środki ze zbiórek makulatury Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania, leczenia, terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej, dentystycznej uratowanych koni.

Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja, dodaje:

Zbiórki makulatury pod hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stała się już tradycją. Myślę, że równie ważnym aspektem związanym ze zbieraniem i przetwarzaniem makulatury jest aspekt środowiskowy. Ponowne użycie starego papieru to nie tylko ochrona drzew, ale również oszczędność energii, wody i innych zasobów. Ma to szczególne znaczenie w dobie postępującej katastrofy klimatycznej.

Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klubu Gaja są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

***

Klub Gaja od ponad 30 lat zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt. Doprowadziliśmy do wprowadzenia w Polsce Ustawy o ochronie zwierząt (1997). Pod petycją za wprowadzeniem ustawy zebraliśmy 600 tysięcy podpisów. Pierwsi w Polsce (1999) rozpoczęliśmy kampanię związaną z transportem zwierząt na ubój, głównie koni. Dzięki kampanii poprawiły się warunki transportu, a liczba wywożonych zwierząt na rzeź spadła. Pod petycją popierającą zakaz transportu koni zebraliśmy 500 tysięcy podpisów. Wspieraliśmy europejską kampanię „8 hours” dotyczącą czasu transportu zwierząt na ubój, która zakończyła się sukcesem.

Klub Gaja zachęca także do przekazywania darowizny na pomoc zwierzętom – numer konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 oraz do ADOPCJI WIRTUALNEJ KONI,  która polega na stałych, comiesięcznych wpłatach na utrzymywanie i leczenie uratowanych koni.

Więcej informacji:

Jacek Bożek, Klub Gaja, tel. 603636554

Jarosław Kasprzyk, Klub Gaja, tel. 695925646

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.