Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

FOLWARK TOPORZYSKO ZAPRASZA NA RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

Uczestnicy Rajdu Niepodległości wyruszą z Folwarku, by konno przejechać przygotowaną trasę prowadzącą śladem wydarzeń sprzed 83 lat…

Fot. Folwark Toporzysko.

Nie w pochodzie, nie przed telewizorem, a w siodle – tak Dzień Niepodległości można świętować w Folwarku Toporzysko. Organizowany jest tam jeździecki rajd, którego uczestnicy pokonają malowniczy szlak pamięci kawalerzystów walczących w bitwie o Wysoką w 1939 roku.

Bez głośnych rac, bez tłoku i bez politycznych przemówień – za to na świeżym powietrzu, w sympatycznym gronie i z możliwością poznania historii patriotów walczących z Wermachtem o wieś Wysoką podczas II wojny światowej. Taką jeździecką propozycję na obchody Dnia Niepodległości przygotował zespół Folwarku Toporzysko. Uczestnicy Rajdu Niepodległości wyruszą z Folwarku, by konno przejechać przygotowaną trasę prowadzącą śladem wydarzeń sprzed 83 lat. Oprócz kontekstu historycznego, Rajd Niepodległości to również zapierające dech w piersi widoki.

– Trasę Rajdu zaplanowaliśmy tak, aby przyjemność czerpały z niej zarówno osoby doświadczone, jak i początkujący jeźdźcy. Przewidujemy postoje na regenerację sił oraz rozgrzanie się ciepłą herbatą. Nikt nie zostanie w tyle i zadbamy o to, aby każdy z uczestników był tak samo usatysfakcjonowany. Za koordynację Rajdu i opiekę nad uczestnikami odpowiadają instruktorzy jeździectwa z wieloletnim doświadczeniem – zapewnia Dariusz Waligórski z Folwarku Toporzysko.

Zapisy na Rajd Niepodległości w Folwarku Toporzysko trwają. Można wybierać spośród trzech pakietów – od zwykłego uczestnictwa w Rajdzie, a na dwudniowym pobycie w Folwarku i dodatkowym jeździeckim treningu kończąc. Szczegóły na stronie  www.toporzysko.pl .

 

 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.