Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

KONKURS WIEDZY O SZTUCE ROZSTRZYGNIĘTY

„Kto prawidłowo przyporządkuje cyfrom od 1 do 6 techniki wykonania opublikowanych prac, ten weźmie udział w losowaniu nagrody – inkografii (printu) rysunku wykonanego przez autorkę odcinków EWĘ JAWORSKĄ”. – Tak pisaliśmy…

NAGRODA – print rysunku Ewy Jaworskiej.

„Kto prawidłowo przyporządkuje cyfrom od 1 do 6 techniki wykonania opublikowanych prac, ten weźmie udział w losowaniu nagrody – inkografii (printu) rysunku wykonanego przez autorkę odcinków EWĘ JAWORSKĄ”. – Tak pisaliśmy kilka dni temu w zapowiedzi konkursu. Dziś już wyniki. Nasza sierotka wylosowała zwycięzcę, a właściwie zwyciężczynię. Jest nią SABINA WIATR-JACHIMOWICZ. GRATULUJEMY! Nagrodę  – print rysunku autorstwa EWY JAWORSKIEJ – prześlemy pocztą.

A oto prawidłowe odpowiedzi:

 

 

Źródła reprodukcji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Equestrian_Monument_of_Niccol%C3%B2_da_Tolentino fresk)

https://www.wikiart.org/en/edgar-degas/all-works#!#filterName:all-paintings-chronologically,resultType:masonry (kredka)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Albrecht_D%C3%BCrer#/media/Plik:Durer_Revelation_Four_Riders.jpg (drzeworyt)

UWAGA: w związku z brakiem wszystkich reprodukcji na stronach wikipedii i pokrewnych, gdzie udzielona jest zgoda na pobieranie materiałów czyli tzw. fair use, zasoby poniżej wymienionych witryn zamieszczone zostały z powołaniem się na zasadę dozwolonego użytku: (dotyczy ona utworów już publicznie udostępnionych, z których korzysta się w celu niekomercyjnym, a taki właśnie, dydaktyczny charakter mają artykuły portalu https://hejnakon.pl/o sztuce).

NOTE: due to the lack of all reproductions on Wikipedia and related sites, where consent is granted to download materials, i.e. fair use, the resources of the websites listed below are posted with reference to the principle of fair use: (it applies to works already made available to the public, which are used for non-commercial purposes, and this is the didactic nature of https://hejnakon.pl/ articles about art).

http://www.courtyardgallery.co.uk/ceramics.html (ceramika)

https://sztuka.agraart.pl/autor/licytacje/180/piotr-michalowski#search (akwarela)

https://www.golkondacraftsbanjarahills.com/collections/batik-wall-hangings/products/batik-painting-horse-big (batik)

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.