Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

NIE TYLKO WIELKA WARSZAWSKA

Przy okazji najbardziej prestiżowej gonitwy – „Wielkiej Warszawskiej”…

Przy okazji najbardziej prestiżowej gonitwy – „Wielkiej Warszawskiej”, zaplanowanej na 1 października 2023 roku na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, odbędą się też dodatkowe atrakcje. Wśród nich Bohaterowie i konie ku chwale Niepodległej – Parada i pokazy konne. Ich organizatorem są Fundacja Polska galopem! i Stowarzyszenie Krechowiacy.

Godziny pokazów

11.10
13.45
14.25

A w trakcie pokazów zobaczymy paradę jeźdźców w historycznych strojach i powozach. Pokażą się generałowie: Kazimierz Pułaski, Tadeusz Kościuszko, Książę Józef Poniatowski, Józef Chłopicki, Romuald Traugutt, kpt. Emilia Plater, kronikarz powstania listopadowego Maurycy Mochnacki, premier Ignacy Jan Paderewski, prezydenci Gabriel Narutowicz, Ignacy Mościcki, Stanisław Wojciechowski.

W kolejnych odsłonach pokażą się jeźdźcy kultywujący tradycje 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. Bolesława Mościckiego. Zaprezentują publiczności między innymi, jak to się drzewiej lancą władało.

Na pokazy i gonitwy zapraszamy nie tylko warszawiaków.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.