Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

BEZCENNA MAKULATURA

W drugi tydzień ferii zimowych w województwie śląskim, Klub Gaja zaprasza do udziału w zbiórce makulatury na rzecz koni przeznaczonych na rzeź, zaniedbanych lub wykluczonych ze sportu.

BŁYSK uratowany w 2011 roku za pieniądze uzyskane z pierwszej zbiórki makulatury; FOTO: KLUB GAJA

W drugi tydzień ferii zimowych w województwie śląskim, Klub Gaja zaprasza do udziału w zbiórce makulatury na rzecz koni przeznaczonych na rzeź, zaniedbanych lub wykluczonych ze sportu.
18–24 lutego przed centrum handlowym Auchan w Bielsku-Białej makulaturę oddajemy do specjalnie oznakowanego i łatwo dostępnego kontenera. Koń, którego można uratować dzięki akcji,  czeka na pomoc.

To drugi tydzień ferii zimowych w województwie śląskim. Mam nadzieję, że uczniowie, którzy wraz ze szkołami uczestniczą w naszej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” tym razem namówią do tego rodziców i  dorośli przywiozą  makulaturę do centrum handlowego Auchan w Bielsku-Białej – wyjaśnia Jolanta Migdał, koordynator akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.
Akcja Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i uwrażliwia na sytuację zwierząt – uratowaliśmy już 52 konie. Każde tysiąc kilogramów makulatury, która trafiła do produkcji papieru, pozwala zaoszczędzić 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tys. litrów wody i 40 procent energii.
***

Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków organizacji i  ludzi dobrej woli, dla których ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody także poprzez:
–  przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069) – program PIT
–  wykonanie darowizny na konto naszej organizacji
–  stałe polecenie przelewu
zbiórkę kartridży. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na ratowanie koni

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.