Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Aktualności  >  Bieżący Artykuł

„NIE TYLKO PODKOWA”

Wystawa Wojciecha Tomasza Biernawskiego i spotkanie z książką. Wydarzenia te towarzyszyły 99. urodzinom Podkowy Leśnej.

Z okazji 99. rocznicy założenia Miasta ­– Ogrodu Podkowa Leśna, zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców oraz gości spoza tej podwarszawskiej miejscowości. Oficjalne obchody rozpoczęły się 13 kwietnia.

Koni też nie zabrakło. Czekały na jeźdźców na terenie okalającym Pałac przy ulicy Lilpopa, gdzie odbywały się wernisaż i spotkanie z książką. fot. FAPA-PRESS.

Jak na Podkowę przystało, w programie nie zabrakło akcentów hipicznych. Wśród nich wernisaż wystawy NIE TYLKO PODKOWA, na który złożyły się fotografie i artefakty mongolskiej kultury jeździeckiej z bogatej kolekcji Wojciecha Tomasza Biernawskiego, niezwykłej postaci polskiego filmu, znakomitego jeźdźca. Mówią o nim człowiek od filmowych koni, ale to wielkie uproszczenie. Jest bowiem także konsultantem scen jeździeckich, kostiumów wojskowych, militariów, scenografem, dekoratorem, aktorem, statystą. Pracował m.in. z Jerzym Hoffmanem, Jerzym Kawalerowiczem, Stevenem Spielbergiem, Andrzejem Żuławskim

Od prawej: Wojciech Tomasz Biernawski – bohater książki Wielki koniuszy polskiego filmu, Piotr Dzięciołowski – autor, Ewa Jaworska – prowadząca spotkanie.

Wojciech Tomasz Biernawski jest też bohaterem książki Wielki koniuszy polskiego filmu Piotra Dzięciołowskiego. W ramach świątecznych obchodów Podkowy Leśnej, odbyło się spotkanie z oboma panami-koniarzami. Prowadziła je artystka rzeźbiarka Ewa Jaworska, również amazonka. (HNK)

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.