Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Do poczytania  >  Bieżący Artykuł

Chrapka na własny ośrodek

„Chrapkę” tworzyliśmy z myślą, by było to miejsce, do którego chce się wracać.

Na początku sierpnia minęło pół roku odkąd postanowiliśmy połączyć pasję jeździecką z pracą zawodową i założyć własną stajnię. Słowa obróciliśmy w czyn. W Adamowie Parcel, niedużej miejscowości koło Radziejowic (mazowieckie), wydzierżawiliśmy ośrodek jeździecki i ochrzciliśmy go „Chrapka”. Skąd ta wdzięczna i miło kojarząca się nazwa? Ano stąd, że mieliśmy chrapkę na własny ośrodek!
Marzenia ziściły się: prowadzimy pensjonat dla koni, szkółkę jeździecką i agroturystykę. W okresie wakacyjnym organizujemy obozy jeździecko-językowe. Wczasowicze nie tylko jeżdżą konno, ale także szlifują zdolności lingwistyczne. Dwa w jednym, a dla nas ogromna satysfakcja, bo oboje jesteśmy lektorami języka angielskiego i bardzo lubimy uczyć wykorzystując przy tym bogate doświadczenia pedagogiczne.
Dbamy nie tylko o wysoki poziom języka angielskiego, także hipiczny. Nad rozwojem jeździeckim – naszym i naszych podopiecznych – czuwają: Ewa Łobos, Katarzyna Uniejewska i Maciej Miros. Są w Chrapce częstymi gośćmi i bacznie śledzą postępy naszych dużych i małych adeptów sztuki jeździeckiej. W ośrodku odbywają się też wakacyjne warsztaty z jeździectwa naturalnego. Prowadzą je Małgorzata Król i Maciej Łuczyński, którzy szkolili się u instruktorów Monty’ego Robertsa w Australii. Mamy nadzieję, że szkolenia będą kontynuowane przez cały rok.
Planów mamy wiele, ale nie wszystko od razu. Na razie cieszymy się, że zrobiliśmy pierwszy krok i „Chrapka” już funkcjonuje. Tworzyliśmy ją z myślą, ażeby było to miejsce, do którego ludzie będą chcieli wracać. Plan wykonywany jest co do joty: z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień przybywa nam fajnych ludzi. Przychodzą nie tylko spędzić czas w siodle i pouczyć się pracy z końmi m.in. z ziemi, ale też pomóc w pracach stajennych lub po prostu… pobyć w dobrym towarzystwie. Zapraszamy!
Hanna Czerwińska
Filip Wróblewski
Zdjęcia: KJ „CHRAPKA”
Nasze namiary:
www.facebook.com/KJChrapka
www.kjchrapka.pl
Filip 798 994 514
Hania 696 873 318
biuro@kjchrapka.pl
ul. Ogarów Polskich 31
96-325 Adamów Parcel

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.